Черненко Олександр Іванович

Черненко Олександр Іванович

Дата та місце народження: 27 листопада 1958 р., с. Новоборисівка, Великомихайлівський район, Одеська область.

Дата та місце загибелі: 8 листопада 2014 р., с. Невельське, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 28-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 8 листопада 2014 р. у бою в районі аеропорту Донецька під час розвідки біля селища Невельське Ясинуватського району. Разом з Олександром загинув солдат Є. Атюков.

Сімейний стан: Залишились дружина, дорослі син та донька і двоє маленьких внуків.

Місце поховання: с. Новоборисівка, Великомихайлівський район, Одеська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 10, місце 36.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Доброволець. Шкільний вчитель. Після закінчення школи працював учнем слюсаря, потім електриком, відслужив строкову службу, одружився. Закінчив механіко-технологічний технікум в Одесі. Працював електриком у колгоспі «Перше травня». Тривалий час трудився на Веселокутській нафтобазі. Останні 8 років працював вчителем трудового навчання і ДПЮ Новоборисівської ЗОШ. Займався бджільництвом, столярував, захоплювався полюванням. Кілька разів ходив до військкомату, але його не взяли через вік і стан здоров'я. Тоді Олександр Іванович пішов на фронт добровольцем.