Черніченко Олександр Анатолійович

Черніченко Олександр Анатолійович

Дата та місце народження: 19 квітня 1968 р., смт Підволочиськ, Тернопільська область.

Дата та місце загибелі: 29 березня 2015 р., с. Гранітне, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Майор (посмертно).

Посада: Заступник командира роти з озброєння.

Підрозділ: 72-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 29 березня 2015 р. під час мінометного обстрілу ротного опорного пункту в районі с. Гранітне, Волноваський район, Донецька область.

Сімейний стан: Залишилися мати, сестри, дружина та син.

Місце поховання: м. Волочиськ, Хмельницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 39.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Згідно рішення сьомої сесії Волочиської районної ради від 14 липня 2016 року з метою увіковічення пам’яті загиблого учасника антитерористичної операції на сході України, за мужність і героїзм, виявлені ним в боях за незалежність та збереження територіальної цілісності України присвоєно звання “Почесний громадянин Волочиського району” (посмертно).

Згідно рішення Рівненської міської ради № 5756 від 17 вересня 2015 р. присвоєно звання «Почесний громадянин міста Рівне» (посмертно).

від Андрія Музики

Виріс у сім'ї військового. У зв'язку зі службою батька родина переїжджала, Олександр закінчив школу в м. Одеса, сільськогосподарський технікум у Молдові. Закінчив школу прапорщиків та академію Державної прикордонної служби в Хмельницькому, служив у Чернівцях. Виконуючи службові обов'язки начальника застави імені Щербіна, був поранений у 1993 році. Після лікування продовжив службу в Рівному. 2008 року був звільнений в запас. Після цього працював у Волочиському КП «ЖЕК». Мобілізований як доброволець, з січня перебував у зоні АТО.