Шемегінський-Нестерук Михайло Михайлович

Шемегінський Михайло Михайлович

Дата та місце народження: 28 листопада 1983 р., с. Гарасимів, Тлумацький район, Івано-Франківська область.

Дата та місце загибелі: 6 червня 2014 р., м. Слов'янськ, Донецька область.

Звання: Старший сержант.

Посада: Міліціонер.

Підрозділ: Спеціальна рота міліції ГУ МВС України в Івано-Франківській області.

Обставини загибелі: Загинув під Слов'янськом внаслідок мінометного обстрілу терористами блокпосту з території однієї з місцевих церков; ще двоє співробітників міліції отримали важкі поранення.

Військова операція: Звільнення Слов'янська.

Сімейний стан: Залишились батьки, дев’ять братів та сестер, дружина та син.

Місце поховання: м. Івано-Франківськ, меморіальне кладовище у центрі міста.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 7, місце 13.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

Михайло був молодшим з десяти дітей у родині, маминим улюбленцем, помічником по господарству. З дитинства захоплювався автомобілями, став водієм. Любив родинний затишок, радів, спостерігаючи, як росте син, обожнював балувати рідних подарунками. Активно займався спортом, неодноразово виборював титул чемпіона області з пауерліфтингу, двічі (у різних вікових і вагових категоріях) здобував звання майстра спорту України.

Після проходження строкової військової служби у лавах внутрішніх військ МВС з 2010 року проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді міліціонера роти міліції особливого призначення "Беркут" УМВС України в Івано-Франківській області (з березня 2014 р. - спеціальна рота міліції УМВС України в Івано-Франківській області). Заочно навчався у Львівському державному університеті внутрішніх справ.

Протягом понад місяця брав участь у антитерористичній операції на сході України. За спогадами бойових побратимів, уже діставши смертельне осколкове поранення у серце, встигнув пробігти ще 20 метрів...

6 листопада 2014 р. на будівлі Гарасимівської загальноосвітньої школи I-III ступенів було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь Михайла Шемегінського. Ще одну меморіальну дошку встановлено на будинку, де жив Михайло, в рамках ініційованої міською радою програми «Івано-Франківськ – місто героїв».