Широков Андрій Вікторович («Сім'янин»)

Широков Андрій Вікторович

Дата та місце народження: 12 квітня 1970 р., м. Димитров, Донецька область.

Дата та місце загибелі: 18 грудня 2016 р., с. Калинівка, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Снайпер.

Підрозділ: 54-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 18 грудня 2016 р. на "Світлодарській дузі" в Донецькій області під час артилерійського обстрілу. Починаючи з 5:50, в районі «Світлодарської дуги», після тривалої артилерійської підготовки із застосуванням мінометів та ствольної артилерії, російсько-окупаційні війська намагалися вибити передові підрозділи сил АТО із займаних позицій та здійснити обхідний маневр в напрямку смт Луганське. Відбиваючи атаки противника, українські воїни здійснили контратаку і зайняли дві нові позиції поблизу окупованого села Калинівка. Андрій зник безвісті, він виходив на завдання один, тому свідків його загибелі немає. Ввечері 22 грудня вдалося витягти тіло воїна з поля бою за 200 м від позицій противника. За повідомленням групи «Вовки Подолянина», він загинув від двох кульових поранень зі снайперської гвинтівки у перші години бою. Разом з Андрієм загинули солдат Р. Радівілов, солдат Д. Клименко, лейтенант М. Яровий, солдат А. Байбуз, молодший сержант С. Степаненко, молодший сержант В. Андрешків та солдат В. Панасенко.

Сімейний стан: Залишилися дружина та шестеро дітей, дві доньки, двоє усиновлених синів і двоє рідних синів.

Місце поховання: с. Ясне, Синельниківський район, Дніпропетровська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 2, місце 20.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 580/2016 від 29 грудня 2016 року, "за особисту мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту».

Нагороджений відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу» (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 31 від 4 грудня 2019 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Пам'ятаємо в скорботі...
Головачова Кристина Григорівна
Пам'ятаємо
Головачова Кристина Григорівна
від родина Горбенків


На цьому фото є троє загиблих в боях на "Світлодарській дузі".
Сидять зліва-на-право: Андрій (перший), солдат А. Байбуз (четвертий) та лейтенант М. Яровий (шостий).
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Андрій Вікторович Широков народився 12.04.1970 р. у м. Дімитров Донецької області. Родина переїхала до м. Дніпро (Дніпропетровськ), де Андрій отримав освіту і працював.

З початком агресії на сході України, Андрій Широков звернувся до Новокадацького військомату м. Дніпро з намірами іти боронити нашу державу. Але, його не взяли, оскільки не знайшли в базі даних, де він проходив військову службу і яку спеціальність та звання має (за часів СРСР Андрій Широков проходив строкову службу в Німеччині, підрозділ - розвідка). Потім, Андрій звернувся до Дніпро-1. Але також отримав відмову. Думка про те, що Україна потребує його не давали йому спокою і він вступив до лав ДУК ПС: Добровольчого Українського Корпусу Правий Сектор.

Пройшов підготовку на базі «Десна». Отримав псевдо – Сім’янин (оскільки мав на той час родину та 5 дітей).

Під час підготовки, Сім’янин зарекомендував себе як наполегливий, уважний, фізично сильний, спокійний, врівноважений та мотивований боєць. По закінченню військової підготовки, Андрій був направлений у с. Піски і в складі 1 окремої штурмової роти 5 батальйону ДУК ПС зайшов у Донецький аеропорт у жовтні 2014 р., під командуванням Подолянина.

Вдруге в Донецький аеропорт Андрій Широков зайшов у листопаді 2014 р., був поранений, тому, на початку зими 2014 р. повернувся додому на лікування. Навесні 2015 р. він знов повернувся до побратимів.

Влітку 2015 р. Андрій Широков був поранений вдруге. Група вийшла на огляд позицій і натрапили на міну. Гелікоптером Широков А. був доставлений до лікарні ім. Мечникова м. Дніпро. Але, не дочекавшись повного одужання повернувся до побратимів на позиції в шахту Бутівка.

Влітку 2016 р. частина 1 окремої штурмової роти ДУК ПС Вовки Подолянина ввійшла до складу 54-ї Окремої Механізованої Бригади Збройних Сил України. Все літо та осінь вони облаштовували позиці: Голка, Бутон, Олені які вважаються «нульовкою» на Світлодарській дузі.

18 грудня 2016 р. в жорстокому бою, під час виконання поставленої бойової задачі, в бойовому зіткненні з представниками незаконних збройних формувань, в районі міста Світлодарськ Бахмутського району Донецької області (Світлодарська дуга), загинув Широков Андрій Вікторович – Сім’янин. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).