Шпіганєвич Тарас Анатолійович

Шпіганєвич Тарас Анатолійович

Дата та місце народження: 16 червня 1994 р., с. Чернятин, Жмеринський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 4 серпня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Посада: Водій.

Підрозділ: 95-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: 27 липня 2014 р. під час бою під Торезом був підбитий в БТРі, будучи пораненим, зробив усе можливе, щоб не постраждали інші члени екіпажу. При евакуації непритомного Тараса з палаючого БТРа був іще двічі поранений снайпером — в ногу та плече. Доправлений у Харківський шпиталь, вночі літаком до Києва — у Головний військово-клінічний госпіталь Міністерства оборони України. Лікарям довелося ампутувати ліву ногу вище коліна, намагались врятувати пришиту ліву руку. Тарас втратив дуже багато крові, почалася реакція організму на перелиту кров, ускладнення з нирками. 4 серпня 2014 р. помер у відділенні реанімації хірургії ГВМКЦ (м. Київ).

Місце поховання: с. Чернятин, Жмеринський район, Вінницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 4, місце 24.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від сестри від подруги

Класний керівник Барда В.П.: "У перші шкільні роки Тарас запам'ятався милим, вихованим хлопчиком, із щирою, привітною усмішкою, великими розумними, допитливими очима. Серед своїх однокласників виділявся як зовнішністю так і здібностями до навчання, хоча був найменшим за віком та зростом у класі. Він завжди був активним у шкільних заходах, гарно декламував , концертні програми молодших школярів, виконував роль дитячого персонажу "Пізнайко". Ці виступи закарбувалися у памяті та на світлинах. Особливою рисою Тараса була дружелюбність. Він нікого ніколи не ображав, умів з гуртувати навколо себе дітей, зацікавити грою. У його портфелі крім шкільного приладдя, знаходили місце різні дитячі іграшки".