Ващеня Іван Петрович

Ващеня Іван Петрович

Дата та місце народження: 6 лютого 1975 р., с. Тельчі, Маневицький район, Волинська область.

Дата та місце загибелі: 17 червня 2014 р., смт Станиця Луганська, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Механік-водій.

Підрозділ: 51-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: 17 червня 2014 року на околиці Станиці Луганської танк Т-64Б 51-ї бригади потрапив у оточення терористів. Снайпери противника порозбивали приціли і перископи, машина опинилася в безпорадному стані, стріляти було можливо тільки навмання. Перед тим, як розбили прилади командира танку, він встиг помітити гранатометників, що ховались неподалік. Екіпаж встиг зробити постріли у бік ворога, але не влучив. Щоб не віддати бойову машину в руки сепаратистам та не здаватися у полон, екіпаж прийняв рішення підірвати танк. Разом із Іваном загинув молодший сержант В. Крохмаль.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина, дочка та син.

Місце поховання: с. Туричани, Турійський район, Волинська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 3, місце 27.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 619/2014 від 26 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

11 березня 2016 року на будівлі Рожищенського коледжу Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Гжицького відкрито та освячено меморіальну дошку Івану Ващені.

Центральна вулиця села Тельчі, де навчався Іван, перейменована у вулицю Івана Вашені.