Волочаєв Денис Олександрович ("Бахус")

Волочаєв Денис Олександрович

Дата та місце народження: 23 грудня 1981 р., м. Луганськ.

Дата та місце загибелі: 1 грудня 2019 р., с. Староласпа, Бойківський район, Донецька область.

Звання: Полковник (посмертно).

Посада:

Підрозділ: Центр спеціальних операцій "А" СБУ.

Обставини загибелі: Загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. В ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення «Альфа» СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у «сірій зоні» в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху полковник Дмитро Каплунов загинув на місці, а ще двоє офіцерів зазнали поранень — Денис помер вже під час евакуації.

Сімейний стан: Залишились батько, мати, дружина та сини.

Місце поховання: смт. Козин, Обухівський район, Київська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 23.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 339/2016 від 22 серпня 2016 року, "за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій та при виконанні службових обов’язків", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Орден За мужність II ступеня

Указом Президента України № 75/2018 від 23 березня 2018 року, "за особисті заслуги у зміцненні національної безпеки, мужність, високий професіоналізм та зразкове виконання службового обов’язку", нагороджений орденом «За мужність» II ступеня.

Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України».

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Герой України

Указом Президента України № 877/2019 від 3 грудня 2019 року, "за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

На фасаді Національного університету державної фіскальної служби України (м. Ірпінь) встановлено меморіальну дошку.