Воробець Степан Степанович

Воробець Степан Степанович

Дата та місце народження: 4 червня 1987 р., м. Коломия, Івано-Франківська область.

Дата та місце загибелі: 19 червня 2014 р., смт Ямпіль, Краснолиманський район, Донецька область.

Звання: Капітан.

Посада: Командир роти.

Підрозділ: 24-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув у бою, що точився під смт Ямпіль та селом Закітне Донецької області, метою якого було висування в глибину території, знищення укріплень бойовиків та звільнення населених пунктів. Разом з Степаном загинули полковник І. Ляшенко, старший сержант А. Повстюк, старший солдат Ю. Прихід, солдат В. Сивак, солдат В. Семчук та солдат М. Шайнога.

Військова операція: Звільнення Слов'янська.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина та двоє дітей.

Місце поховання: м. Коломия, Івано-Франківська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 23.

Орден Богдана Хмельницького I ступеня

Указом Президента України № 660/2014 від 21 серпня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов'язку", нагороджений орденом Богдана Хмельницького I ступеня (посмертно).

Відповідно до рішення Коломийської міської ради від 13 жовтня 2015 р. № 2363-58/2015 "за виняткову мужність і героїзм виявлені у захисті України, жертовне служіння народові присвоєно звання "Почесний громадянин м. Коломия" (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 30 від 17 серпня 2019 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

від незнайомки от незнакомца

У 2010 році закінчив Академію сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Експлуатація комплексів, приладів та пристроїв артилерійської розвідки».

Однополчани побудували на місці бою, біля с. Закітного, невеличкий пам’ятний знак. 19 червня 2015 р., в річницю бою, біля обеліску зібралися військовослужбовці, які принесли свіжі квіти в пам’ять про загиблих, згадували події, що відбулися рік тому, своїх товаришів, що не повернулися до своїх родин.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

На фасаді Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату (м. Надвірна, Івано-Франківська область) встановлено меморіальну дошку на честь випускників Степана Воробця та Віктора Семчука.