Вовненко Богдан Володимирович («Варг»)

Вовненко Богдан Володимирович

Дата та місце народження: 28 серпня 1975 р., м. Київ.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Червоносільське, Амвросіївський район, Донецька область.

Звання: Солдат резерву.

Посада: Помічник гранатометника.

Підрозділ: 2-й батальйон спеціального призначення НГУ ''Донбас''.

Обставини загибелі: Ранком 29-го серпня 2014 р., під час виходу т.зв. Зеленим коридором з Іловайського котла, їхав у кузові вантажної машини ЗІЛ біля кабіни разом із Сократом у складі автоколони батальйону "Донбас" по дорозі з с. Многопілля до с. Червоносільського. У правий бік машини влучив снаряд з протитанкового ракетного комплексу "Фагот", ще один снаряд потрапив у двигун вантажівки. Загинув разом з Берегом, Утьосом, Черепом та Арсеналом. Впізнаний за експертизою ДНК серед тимчасово невідомих захисників України, похованих на Краснопільському кладовищі м. Дніпропетровська. 29 серпня, у річницю загибелі Богдана, у крематорії столичного Байкового кладовища відбулася церемонія громадянської панахиди за полеглим воїном. Наступного дня, відповідно до заповіту Богдана, його родичи та друзі розвіяли його прах над Дніпром з Пішохідного мосту.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилися дружина та донька.

Місце поховання: Прах розвіяно над Дніпром.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 22.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 622/2015 від 3 листопада 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

Сьогодні в Україні чорний день…
В домівках у героїв ллються сльози,
Та повернути їх ніхто не в змозі –
Сьогодні в Україні чорний день.
Помолимось усі за їхні душі.
Поставимо в церквах за них свічки;
Чоловіки, батьки, сини та друзі –
За рідну землю в небі полягли.
А завтра буде помста по заслузі!
За кожну краплю материнської сльози,
За дикий біль, що розриває душу,
За кожну цятку української землі...
Дорош Н.В.

від побратимів Тараскіна, Тополя, Молчуна, Бархана, Гайдамаки

У 1992 - 1994 рр. навчався на факультеті інформатики та обчислювальної техніки Київського політехнічного інституту. Працював на різних столичних приватних підприємствах (системним адміністратором, менеджером), водночас із 2005 р. керував власним інтернет-проектом із продажу запчастин до мотоциклів. Захоплювався рок-музикою, був активним учасником неформальних рухів київських мотоциклістів та прихільників соціоники (сучасної науки, що вивчає процес обмін інформацією між людиною і зовнішнім світом). Водночас вів авторський кулінарний інтернет-сайт "Шмакота!" (останній рецепт на ньому - коктейля "Слава Україні!" - вже після його загибелі опублікувала дружина Алла).

Брав активну участь у Революції Гідності. Водночас висловлював свою патріотичну позицію у соціальних мережах. Після анексії Росією Криму Богдан уклав контракт про проходження служби у військовому резерві Національної гвардії України і був зарахований до батальону спеціального призначення НГУ "Донбас"(як позивний узяв один із своїх інтернет-"ніків" - "Варг"). Вже під час перебування у районі АТО написав у одній із соцмереж: "Знаєте, до подій 21.11.2013 я збирався валити з того болота, в яке перетворювалась Україна. Було два варіанти: Румунія або Греція. Після 30.11.2013 - я думав тільки про помсту київському "Беркуту". Після 10-11.12 я бажав відстояти свої та моїх братів-українців права. Після 18-20.02.2014 - я куй куди звідси поїду. Моя земля тут. І я буду будувати краще життя тут, на своїй землі. Українці! Я пишаюсь тим, що належу до такої волелюбної нації. Це моя земля. І мені тут жити, моїм дітям, моїм онукам й правнукам. Коли ми були в Лисичанську, до нас завітали люди з "Волонтерської сотні". Серед іншого вони передали нам з Харкова листи. Знаєте, такі маленькі клаптики паперу з побажаннями. Так от, цінність цих листів... скажімо так: спокійно читати їх не міг ніхто з нашого підрозділу, сльози навертались на очі навіть у самих брутальних вояків. Дякую, від імені нашого підрозділу, і тим, хто писав ці листи, і тим, хто їх доставив...".

Дружина Богдана Алла займається волонтерською діяльністю, вона є засновником Интернет-сайту "Допомога армії".

Aleksandr Shulman: "29 августа 2015 года, суббота. В последний час. Сегодня мы проводили Богдана. Волка. Варга. Рокера. Мотоциклиста. Соционика. Мужа. Отца. Солдата Украины.
День был солнечный, жаркий и ветреный. У крематория собрались бойцы батальона "Донбас", его друзья, родственники. Те, с кем он колесил по дорогам Украины и других стран. Те, с кем он плечо к плечу воевал. Сдержанные крепкие объятия, короткие фразы. Не было ни отпевания, ни долгих речей. Экран, на котором сменяли друг друга его фотографии. Люди выходили к микрофону и говорили о нём. Кто-то вспоминал его школьные годы в киевской 130-й школе. Кто-то - как он был во взводе гранатомётчиков. Были те, кто шёл с ним в одной колонне - в соседней машине и вышел из кольца, и они ругали себя за это, хотя война не выбирает... Потом был короткий треск троекратного салюта. Звенящий подковами на сапогах почётный караул от НГУ. Треск заводимых мотоциклов. Михайловская площадь. Митинг памяти павших и гневные слова, обращённые к властям - военным и гражданским. Ветер рвал флаги Украины, крымско-татарские и флаги "Донбасса". Тихий вечер в кафе "Каратель". И снова - воспоминания, общие знакомые, боевые эпизоды. Портрет Богдана, полстакана водки, кусок хлеба... И острое, как нож понимание, что больше никогда он не появится в дверях. Не похвастается новым мотоциклом. Не заведёт длинный разговор. Не поссорится накрепко, чтобы потом помириться. Герои - умирают. Они остаются в памяти. В детях. В друзьях. В книгах... Прощай, Варг!"


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Розвідка боєм на околиці н.п. Первомайськ, 31 липня 2014 р.
Фото Markiian Lyseiko
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Розвідка боєм на околиці н.п. Первомайськ, 31 липня 2014 р.
Фото Markiian Lyseiko
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Розвідка боєм на околиці н.п. Первомайськ, 31 липня 2014 р.
Фото Markiian Lyseiko
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Розвідка боєм на околиці н.п. Первомайськ, 31 липня 2014 р.
Фото Markiian Lyseiko
Для збільшення фотографії натисніть на неї!