Гриценко Василь Миколайович

Гриценко Василь Миколайович

Дата та місце народження: 2 червня 1975 р., с. Червоний Кут, Жашківський район, Черкаська область.

Дата та місце загибелі: 18 лютого 2015 р., м. Дебальцеве, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 3-я бригада оперативного призначення, Східне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Зник безвісти 18 лютого 2015 р. під час відводу сил АТО з району Дебальцевого, коли у 10 км від с. Миронівки у автомобіль МАЗ, що перевозив підрозділ гвардійців, влучив ворожий снаряд. Упізнаний за експертизою ДНК серед тимчасово невідомих захисників України, похованих на Кушугумському кладовищі м. Запоріжжя. 2 жовтня 2015 р. перепохований з військовими почестями на батьківщині.

Сімейний стан: Залишились мати, дві сестри, два брати, 8-річна донька.

Місце поховання: с. Червоний Кут, Жашківський район, Черкаська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 3, місце 40.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 622/2015 від 3 листопада 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Після закінчення середньої школи у рідному селі Червоний Кут Василь пройшов строкову військову службу у лавах Прикордонних військ України, потому деякий час служив у Дніпровському районному відділі ГУ МВС України у м. Києві. Пізніше жив у столиці, працював продавцем, займався підприємницькою діяльністю (обіймав посаду директора фірми з продажу будівельних матеріалів). Був призваний за мобілізацією до лав Національної гвардії України.