Гуцаленко Микола Віталійович («Кока»)

Гуцаленко Микола Віталійович

Дата та місце народження: 19 грудня 1991 р., м. Первомайськ, Миколаївська область.

Дата та місце загибелі: 23 лютого 2017 р. (помер від поранень).

Звання: Молодший лейтенант.

Посада: Командир взводу.

Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Помер 23 лютого 2017 р. о 17.45 в реанімаційному відділенні обласної клінічної лікарні ім. Мечникова м. Дніпро від отриманих 21 лютого 2017 р. вогнепальних поранень поблизу с. Водяне (Ясинуватський район) Донецької області.

Сімейний стан: Залишилися батьки, дружина та син.

Місце поховання: м. Миколаїв, міське кладовище Мішково-Погорілове, Алея Слави (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 9, місце 13.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 722/2015 від 25 грудня 2015 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, високий професіоналізм, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 104/2017 від 10 квітня 2017 року, "за особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

від Ігора

З 4-го класу школи займався у Первомайському відділенні спеціалізованої ДЮШ олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное. 5 років навчався в Первомайську, потім продовжив навчання у Миколаєві. Майстер спорту, неодноразовий чемпіон України. Закінчив Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова.

2013 року вступив на військову службу за контрактом. Свої перші бої пройшов у липні 2014 року (Красний Лиман, Слов'янськ). Учасник героїчної оборони Донецького аеропорту, в листопаді 2014 підняв прапор України на даху старого терміналу ДАП.

У 2015 році отримав звання молодшого сержанта, призначений головним сержантом взводу, після чого направлений до Одеси на тримісячні офіцерські курси за прискореною програмою. У 2016 три місяці навчався на аеронавідника під Харковом.

9 жовтня 2019 року на фасаді Миколаївського вищого училища фізичної культури, де з 2005 го по 2009 рік навчався Микола, відкрито меморіальну дошку.