Гульченко Роман Олегович

Гульченко Роман Олегович

Дата та місце народження: 29 серпня 1986 р., м. Татарбунари, Одеська область.

Дата та місце загибелі: 30 січня 2017 р., с. Опитне, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Молодший сержант.

Посада: Командир відділення.

Підрозділ: 79-а окрема аеромобільна бригада.

Обставини загибелі: Загинув 30 січня 2017 р. близько 12.00 під час обстрілу ВОП в районі с. Опитне, Ясинуватський район, Донецька область.

Сімейний стан: Залишилися батьки, сестра та донька.

Місце поховання: м. Татарбунари, Одеська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 9, ряд 6, місце 20.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 144/2015 від 14 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Орден За мужність II ступеня

Указом Президента України № 22/2017 від 1 лютого 2017 року, "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» II ступеня (посмертно).

Не слышно голоса родного,
Не видно добрых,милых глаз,
Зачем судьба была жестока?
Как рано ты ушёл от нас...
от родителей
Сегодня тебе бы исполнился 31.
Светлая память...от жителей Мариуполя
от земляков

Вступив на юридичний факультет технікуму економіки та права. Мешкав із сім'єю у с. Дальник Одеської області, працював там начальником охорони у торговому центрі меблів. Після розлучення повернувся до рідного міста, працював охоронцем на СТО та у ювелірній крамниці. В травні 2008 року вступив на військову службу за контрактом, яку розпочав службу на посаді стрільця в/ч А0403. З серпня 2014 року виконував бойові завдання в зоні АТО, учасник оборони Донецького аеропорту. У лютому 2015-го під Дебальцевим його взвод виконав успішну операцію із захоплення в полон бойовиків. Був поранений у бою в с. Логвинове.

Рішенням сесії Татарбунарської міськради від 14 вересня 2017 р. вулицю Московську перейменували на вулицю загиблого героя АТО Романа Гульченка.