Гуртов Олексій Анатолійович

Гуртов Олексій Анатолійович

Дата та місце народження: 9 жовтня 1977 р., м. Балаклія, Харківська область.

Дата та місце загибелі: 9 лютого 2015 р., с. Логвинове, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Підполковник (посмертно).

Посада: Командир батареї.

Підрозділ: 128-а окрема гірсько-піхотна бригада.

Обставини загибелі: Зник безвісти 9 лютого 2015 р. попавши у засідку поблизу села Логвинове у верхній частині «дебальцівського виступу» на трасі між м. Дебальцеве і м. Артемівськ (Донецька область) під час перевезення боєприпасів на машині УРАЛ-4320 з Артемівська у Дебальцеве. Разом з Олексієм загинули сержант Р. Чорнобай, старший лейтенант В. Білак та солдат Р. Совлич. Впізнаний серед загиблих. Похований.

Сімейний стан: Залишилися мати, дружина та двоє дітей.

Місце поховання: м. Мукачеве, Закарпатська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 10, місце 5.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням сесії Мукачівської міської ради від 28 травня 2015 р. нагороджений званням «Почесний громадянин міста Мукачева» (посмертно).

Помним!
Вячеслав Соляков, Игорь Дейчук

Батько Олексія, Анатолій Гуртов, був військовим вертолітником та загинув в Афганістані у 1988 році. Закінчив Балаклійську ЗОШ, в подальшому — Харківський національний університет повітряних сил імені Івана Кожедуба. Проживав в м. Мукачево. Майор, командир зенітно-ракетної батареї ракетно-артилерійського дивізіону 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. З березня 2014 року перебував в зоні бойових дій.