Денисов Дмитро Миколайович

Денисов Дмитро Миколайович

Дата та місце народження: 18 серпня 1973 р., м. Привілля, Луганська область.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область.

Звання: Майор.

Посада: Начальник штабу батальйону.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув 29-го серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. "Зеленим коридором" на перехресті доріг з с. Побєда до с. Новокатеринівка поруч зі ставком. Загинув разом з значною частиною бійців 93-ї механізованої бригади, які доки що не опізнані (не ідентифіковані). За свідченням механіка-водія БМП-319, їхав поруч з ним та, коли почався обстріл, заявив, що живим не здасться. Коли підбили БМП-319, дістав поранення в шію. Механік-водій витягнув майора з палаючої машини та під щільним вогнем тягнув по дорозі. Майор наказав покинути його. За свідченням інших очевидців -- потім Дєнісов дістав поранення у ноги, та, не бажаючи потрапляти до полону, ліг на гранату і підірвав себе. Рештки майора Денисова привезені до Дніпропетровська. Попередньо ідентифікований за тестами ДНК. Похований як тимчасово невстановлений боєць на Краснопільському цвинтарі (Дніпропетровськ). 27 червня 2016 р. офіційно визнаний загиблим.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Місце поховання: м. Дніпропетровськ, Краснопільське кладовище, участок № 79 (поховання № 7077, 48°25'17.0"N 34°57'13.0"E).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 40.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 104/2017 від 10 квітня 2017 року, "за особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов'язку", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Светлая память Воину Украины! Слава Герою!
от Александра
від Інги от А.
Не хочу верить
Валентина
від Євгена Удота
від Дмитра
Спочивай з миром, героїчний земляче...
від Ірини Болткової