Дмитренко Павло Петрович

Дмитренко Павло Петрович

Дата та місце народження: 10 серпня 1970 р., с. Джурин, Шаргородський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 27 липня 2014 р., сел. Довжанське, Довжанський район, Луганська область (47°50'47.8"N 39°45'10.7"E).

Звання: Старший солдат.

Посада: Електрік-акумуляторник.

Підрозділ: Могилів-Подільський прикордонний загін.

Обставини загибелі: Загинув 27 липня 2014 р. під час мінометно-гаубичного обстрілу пункту пропуску «Довжанський» (Луганська область). Разом з Володимиром загинули старший лейтенант О. Дзюбелюк, прапорщик В. Блажко та старший сержант В. Соколовський.

Військова операція: Бої за Довжанський.

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та син.

Місце поховання: с. Джурин, Шаргородський район, Вінницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 7, місце 4.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 631/2014 від 2 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

За інформацією Держприкордонслужби з 10.00 до 13.05 та з 13.30 до 14.45 було здійснено мінометно-гаубичний обстріл пункту пропуску «Довжанський» (Луганська область). Вогонь вівся з населеного пункту Черніков (РФ), випущено понад 250 снарядів. У результаті обстрілу вбито 4 та поранено 2 прикордонників. Журналісту РІА вдалося зв’язатися телефоном з одним з прикордонників з «Довжанського», він повідомив, що обстрілювали з російської території - "Спочатку били з «Градів». А потім полетіли снаряди, які летять зовсім тихо. Вперше таке бачили. Змішали все із землею. Скрізь воронки у зріст людини. Від пункту пропуску нічого не залишилося. Не знаю, що ще вони застосовували, але ми звернули увагу, як від попадання на берці якоїсь речовини, взуття від того розлазиться одразу. Так само злазить фарба з автомобілів". За словами співрозмовника, поранених і тіла вбитих забрали на територію Росії.

Увічнений у Меморіалі пам’яті героїв АТО, урочисто відкритому 24 серпня 2016 року у м. Могилів-Подільському Вінницької області, біля входу до міського парку.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

2015 року у селі Джурині Шаргородського району Вінницької області урочисто відкрили меморіал воїнам-землякам — загиблому у Афганістані 1984 року Віктору Яковишену, прикордоннику Могилів-Подільського загону Павлу Дмитренку та офіцеру 93-ї механізованої бригади Валерію Бердакову.