Дмитрієв Юрій Іванович ("Майор", "Смит")

Дмитрієв Юрій Іванович

Дата та місце народження: 21 липня 1965 р., с. Плотава, Алейський район, Алтайський край, РРФСР.

Дата та місце загибелі: 31 липня 2015 р. (помер від поранень).

Звання: Майор міліції.

Посада:

Підрозділ: Полк патрульної служби міліції особливого призначення ''Дніпро-1'' ГУ МВС України у Дніпропетровській області.

Обставини загибелі: Помер вночі 31 липня 2015 р. в Дніпропетровській обласній лікарні ім. Мечникова в результаті поранення ворожим снайпером під час несення служби на передовій у селищі Піски (Ясинуватський район) під Донецьком. Лікарі дев'ять днів боролися за життя Юрія.

Сімейний стан: Залишились мама, дружина та син.

Місце поховання: м. Вільнянськ, Запорізька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 7, місце 24.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 573/2015 від 10 жовтня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від дружини від доньки от сестренки
Воины света, в небо ушедшие,
Злу вы войну объявили свою.
Землю оставили, к солнцу и звёздам
Вы унесли о свободе мечту.
Боже, прими их к себе в своё воинство,
В страшном бою они жизнь не спасли,
За свою землю, за свою Родину,
За Украину они полегли…

от семьи Пелипенко

Юрій Береза, народний депутат України: "Вночі, у лікарні ім. Мечникова, помер Юрій Дмитрієв, 1965 р.н. Був тяжко поранений під час виконання бойових завдань в Пісках. Лікарі боролись за його життя дев’ять днів, проте йому так і не вдалося до нас повернутись. Він був справжнім воїном та патріотом. Все життя пропрацював міліціонером, вийшов на пенсію, з початком війни на Сході одним з перших поповнив лави добровольців, спочатку запорізького батальйону «Скіф», а згодом – «Дніпро-1». Був добрим другом, порадником і наставником для своїх хлопців...".

З нагоди Дня захисника України у м. Вільнянськ урочисто відкрито пам’ятний знак майору міліції Юрію Дмитрієву, який загинув від кулі російського снайпера під Пісками у липні 2015 року. Монумент встановили на початку вулиці, що названо іменем героя, поблизу школи-інтернату, над яким традиційно шефствують запорізькі правоохоронці.