Долінський Віктор Григорович

Долінський Віктор Григорович

Дата та місце народження: 8 квітня 1980 р., с. Нижчий Ольчедаїв, Могилів-Подільський район, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 5 травня 2014 р., м. Слов'янськ, Донецька область.

Звання: Прапорщик.

Посада: Інструктор (гранатометник).

Підрозділ: 8-й полк оперативного призначення, Західне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: 5 травня 2014 р. загинув від вибуху гранати (постріл з гранатомету або куля влучила в гранату на поясі і стався вибух; Віктор в цей час сидів на броні) під час проведення антитерористичної операції під Слов'янськом. Колона спецпризначенців була атакована озброєними терористами з метою прориву з оточеного нашими військами Слов'янська.

Свідчення генерала М. Аллерова: Чому загинули два «альфовці» і один наш гвардієць? Прилетів заряд з підствольного гранатомета ВОГ-25. Долинському, моєму прапорщику з «Ягуара», потрапляє в ногу, він падає на коліна і граната розривається перед ним. Його граната з РПГ-7. Можливо, він вистрілив перед собою або щось потрапило в гранату. Вони виконали завдання, розосередилися. Я думав, що загинули троє, але одного врятували наші, які спускалися згори. Забрали «омеговці». Його просто дострілювали, тільки-но поворухнув рукою. Але його витягли з того світу. Я цього бійця з «Альфи», полковника, провідував у госпіталі в Харкові.

Військова операція: Звільнення Слов'янська.

Сімейний стан: Залишились дружина та син.

Місце поховання: с. Нижчий Ольчедаїв, Могилів-Подільський район, Вінницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 2, місце 13.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 543/2014 від 20 червня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

Стаття про Віктора в тижневику МВС України «Іменем Закону» № 21 (22.05.2014 р.) (файл pdf).

Увічнений у Меморіалі пам’яті героїв АТО, урочисто відкритому 24 серпня 2016 року у м. Могилів-Подільському Вінницької області, біля входу до міського парку.

На фасаді Вищого професійного училища №11 встановлено меморіальну дошку на честь одразу двох випускників навчального закладу, які загинули в АТО, - військовослужбовця калинівського полку оперативного призначення НГУ прапорщика Віктора Долінського та десантника 95-ї аеромобільної бригади Петра Коваленка.

29 листопада 2017 року в смт Сутисках Тиврівського району Вінничини встановлено меморіальний банер загиблим землякам - воїнам АТО, які віддали свої життя за український народ. У Тиврівському районі з початку АТО дев'ять загиблих, четверо з них - сутищани. Банер встановлено за підтримки керівництва місцевого підприємства ТОВ "Субекон".