Дюсов Владислав Романович («Дюшес»/«Дюс»)

Дюсов Владислав Романович

Дата та місце народження: 25 березня 1994 р., м. Могилів-Подільський, Вінницька область.

Дата та місце загибелі: 31 травня 2015 р., с. Широкине, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Номер обслуги зенітної батареї.

Підрозділ: Окремий загін спеціального призначення ''Азов'', Східне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Підірвався 31 травня 2015 р. на «розтяжці» й отримав важкі поранення під час «зачистки» підозрілого подвір'я та будинку в селі Широкине (Донецька область). Владиславу відірвало ногу, товариші наклали джгут та на собі витягли його звідти, але він помер від поранень у лікарні.

Місце поховання: м. Могилів-Подільський, Вінницька область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 8, місце 1.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 546/2015 від 15 вересня 2015 року, "за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Не загинув, я просто заснув,
Відпочину - і знову до бою!
Чуєш, вітер зненацька подув?
Це брати мене кличуть з собою…

Ігор Піголь

Товариш Влада, Богдан Гризло розповів про деталі тяжкого поранення "Дюшеса": "Було ще темно, ми вирішили зачистити подвір'я і будинок, що здавався нам підозрілим. Зайшли втрьох: Сід пішов прямо, Дюс наліво, я - направо. Сідаю на коліно за 5 метрів від Дюса, повертаю до нього голову - сильний вибух, і він весь в диму лежить на землі. В шоці підбігаємо до нього, починаємо облапувати всього та шукати рани, а він спокійно та врівноважено каже: - Немає ноги, і пальців на руці. Накладайте мені джгут, накладайте бігом!..

Раніше я думав, що таке буває лише в кіно, що людина може спокійно накладати джгут на свою відірвану ногу. А він постав таким героєм наяву. Ми виносили його звідти по черзі так швидко, як тільки могли. Несли по черзі, бігли у повному фарші й броні з Дюсом на плечах. І коли він опинився на мені, я біг з останніх сил".

Увічнений у Меморіалі пам’яті героїв АТО, урочисто відкритому 24 серпня 2016 року у м. Могилів-Подільському Вінницької області, біля входу до міського парку.