Жембровський Денис Вікторович

Жембровський Денис Вікторович

Дата та місце народження: 5 листопада 1981 р., м. Вінниця.

Дата та місце загибелі: 10 лютого 2015 р., м. Краматорськ, Донецька область.

Звання: Підполковник міліції (посмертно).

Посада: Старший інспектор з особливих доручень відділу дільничних інспекторів.

Підрозділ: ГУ МВС України в Вінницькій області.

Обставини загибелі: Загинув 10 лютого 2015 р. під час обстрілу російськими бойовиками з боку Горлівки з РСЗВ «Смерч» м. Краматорська (Донецька область). Разом з Денисом загинули старший солдат Сергій Хаустович, солдат Євген Бушнін, майор Володимир Глубоков, солдат Віктор Дев'яткін, полковник Володимир Довганюк, полковник Ігор Шевченко та сержант Сергій Шмерецький.

Сімейний стан: Залишилась дружина.

Місце поховання: м. Вінниця, Центральне міське кладовище, Алея Слави (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 3, місце 26.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Випускник Одеського юридичного інституту, Денис Вікторович розпочав службу 2002 р. вінницьким дільничним, згодом очолив міліцію громадської безпеки Тиврівського районного відділу. Потому молодому перспективному офіцеру доручили відповідальну ділянку роботи у ВДІМ Управління громадської безпеки УМВС. Колеги цінували його за оптимізм, порядність, добру вдачу, товариськість, готовність будь-якої миті прийти на допомогу. А ще він був щирим патріотом України, добрим сином і братом, люблячим чоловіком.

Майор Жембровський був серед перших вінницьких правоохоронців, які у складі зведеного загону у травні 2014 р. вирушили на схід України і несли службу на блокпостах поблизу тоді ще окупованого терористами Слов’янська. У друге відрядження до району АТО Денис Вікторович попросився замість колеги, який має двох маленьких дітей – Жембровський наполіг, що «на фронт» має їхати він, бо сам ще не встиг стати батьком…