Журавльов Юрій Володимирович ("Шахта")

Журавльов Юрій Володимирович

Дата та місце народження: 12 травня 1973 р., м. Димитрів, Донецька область.

Дата та місце загибелі: 26 травня 2018 р., с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область.

Звання: Прапорщик.

Посада:

Підрозділ: Центр спеціальних операцій ''А'' СБУ.

Обставини загибелі: Загинув 26 травня 2018 р. під час виконання бойового завдання в районі с. Кримське, Новоайдарський район, Луганська область, коли група співробітників СБУ, залучених до Операції об’єднаних сил, потрапила під артилерійський обстріл. Разом з Юрієм загинув полковник Р. Муляр.

Сімейний стан: Залишились мати, дружина та двоє дітей.

Місце поховання: м. Бердянськ, Запорізька область, міське кладовище № 2, Алея почесних поховань (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 1, місце 37.

Указом Президента України № 158/2018 від 2 червня 2018 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу", нагороджений орденом «За мужність» I ступеня (посмертно).

Народний Герой України

Указом № 28 від 3 жовтня 2018 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

За зразкове виконання військового обов’язку, особисту мужність і героїзм та особливі заслуги перед народом України рішенням вісімдесят сьомої сесії Бердянської міської ради VII скликання №29 від 29 жовтня 2020 року звання «Почесний громадянин міста Бердянськ» (посмертно) було присвоєно співробітнику Центру спеціальних операцій „А” Служби безпеки України, прапорщику Журавльову Юрію Володимировичу.

23 серпня 2019 року, у Бердянську на будівлі управління Служби Безпеки України в Запорізькій області було відкрито меморіальну дошку загиблому герою Юрію Журавльову.