Ілін Микола («Естонець»)

Ілін Микола

Дата та місце народження: 23 квітня 1984 р., м. Могильов, Республіка Білорусь.

Дата та місце загибелі: 13 липня 2020 р., смт Зайцеве, Бахмутський район, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Бойовий медик.

Підрозділ: 137-й окремий батальйон морської піхоти (35-а окрема бригада морської піхоти).

Обставини загибелі: 13 липня 2020 р. під час виконання бойового завдання з обстеження підходів до позицій батальйону у «сірій» зоні поблизу смт Зайцеве внаслідок підриву на міні загинув лейтенант Дмитро Красногрудь.

Для евакуації тіла загиблого офіцера було домовлено про режим «Тиша» (припинення вогню з 14:00 до 18:00). Отримавши підтвердження цього режиму група евакуації в білих касках із розпізнавальними знаками не встигла дійти до тіла полеглого декілька метрів. У цей час ворог відкрив вогонь на ураження зі стрілецької зброї. Група відійшла, але військовий медик поспішив на допомогу пораненому сержанту Ярославу Журавлю. Ймовірно, Микола підірвався на забороненій конвенцією протипіхотній міні на розтяжці, у балці, коли біг до пораненого Ярослава, після чого відбувся ворожий обстріл з РПГ.

17 липня з непідконтрольної території передали тіло, ідентифікацію проведено за експертизою ДНК, — окупанти навіть кістки вирізали, щоб не дати українським експертам встановити причину смерті та вид застосованої зброї.

Сімейний стан: Залишились батьки та цивільна дружина.

Місце поховання: Прах розвіяно над територією України, Білорусі та Естонії.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 10, місце 18.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 304/2020 від 5 серпня 2020 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).