Ісик Іван Васильович («Повар»)

Ісик Іван Васильович

Дата та місце народження: 20 січня 1984 р., м. Дрогобич, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 14 вересня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Посада: Номер обслуги.

Підрозділ: 24-й батальйон територіальної оборони "Айдар".

Обставини загибелі: Був взятий в полон пораненим 5 вересня 2014 р. близько 14.30 під час бою з російськими диверсантами на перехресті дороги Н-21 біля Луганського гольфклубу в районі с. Цвітні Піски, Слов'яносербський район, Луганська область. Помер від поранень та тортур у лікарні м. Луганськ 14 вересня 2014 р.

Військова операція: Засідка та бій біля с. Цвітні Піски.

Сімейний стан: Залишилась донька.

Місце поховання: м. Дрогобич, Львівська область, Алея Слави кладовища (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 5, місце 22.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

Рішенням XXVII сесії Дрогобицької міської ради від 31 травня 2018 року "За особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу присвоєно звання «Почесний громадянин Дрогобича» (посмертно).

від Інни Дерябіної
Мученицька смерть Героя,захисника України, яку знімали окупанти на відео дуже шокувала..Спочивай відважний Герою, а катам не буде прощення і спокою ні в яких світах і ніколи.. Вічна тобі Слава! Низький уклін з Києва

Закінчив Дрогобицьку спеціалізовану школу №2, у ПТУ №19 здобув професію кухаря-кондитера. Брав участь у Революції Гідності, приховуючи це від рідні, в січні-березні 2014 р. - волонтер. У часі війни доброволець, з кінця липня — кухар, номер обслуги 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар». 5 вересня під час бою біля села Весела Гора Іван Ісик дістав поранення і тяжкі опіки, потрапив у полон. Помер в лікарні Луганська. За місяць волонтери змогли повернути тіло Івана. 17 жовтня 2014 р. похований в місті Дрогобичі (16-17 жовтня у місті було оголошено днями трауру).

У жовтні 2020 року в ліцеї №2 м.Дрогобича відбулося відкриття меморіальної дошки герою АТО, випускнику ліцею Іванові Ісику.