Калінін Сергій Володимирович

Калінін Сергій Володимирович

Дата та місце народження: 25 серпня 1974 р., м. Запоріжжя.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Осикове, Старобешівський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Номер обслуги.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Входив до складу розрахунку зенітної установки, облаштованої у кузові вантажівки ЗІЛ-131. Загинув 29-го серпня 2014 р під час виходу з Іловайського котла т.зв. «Зеленим коридором» на дорозі поміж с. Кутєйніково та Осиково. Стояв біля зенітки та був застрелений снайпером. Незабаром машина була підбита і ті, хто їхали на ній, пересіли на іншу. В машині залишились тіла А. А. Денщикова та С. В. Калініна. 31-го серпня ця машина була підірвана сепаратистами разом з тілами загиблих. Рештки героя були зібрані пошуковцями Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») 11-го вересня 2014 р. поруч з понівеченою машиною та привезені до м. Запоріжжя. Був опізнаний за тестами ДНК в вересні 2015 р.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишились батьки, дружина та троє дітей.

Місце поховання: м. Запоріжжя.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 6, місце 38.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 9/2016 від 16 січня 2016 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

від Володимира Чайкіна


Сергій Калінін та Андрій Денщиков, зенітно-ракетний взвод.

18 травня 2017 р., у Запоріжжі встановили дошку з іменами полеглих військовослужбовців 93ОМБр ЗСУ на одному з будинків, що розташований на вулиці, названій на честь підрозділу – «Героїв 93-ї бригади».


Для збільшення фотографії натисніть на неї!