Каплунов Дмитро Віталійович («Добер»)

Каплунов Дмитро Віталійович

Дата та місце народження: 4 грудня 1980 р., м. Алмати, Казахстан.

Дата та місце загибелі: 1 грудня 2019 р., с. Староласпа, Бойківський район, Донецька область.

Звання: Полковник (посмертно).

Посада: Командир групи.

Підрозділ: Центр спеціальних операцій "А" СБУ.

Обставини загибелі: Загинув 1 грудня 2019 року в Донецькій області, поблизу села Староласпа Донецької області. В ніч з 30 листопада на 1 грудня група спецпризначення «Альфа» СБУ виконувала бойову задачу з ведення розвідки і спостереження у «сірій зоні» в районі с. Староласпа. Вночі, під час переходу групи після виконання задач, стався підрив на міні. Внаслідок вибуху підполковник Каплунов загинув на місці, а ще двоє офіцерів зазнали поранень — полковник Денис Волочаєв помер вже під час евакуації. Група забрала зброю та документи Дмитра Каплунова, а його тіло залишилося на місці вибуху і було захоплене бойовиками. Передача тіла українській стороні відбулася 7 грудня.

Сімейний стан: Залишились батьки, брат, дружина та дочка.

Місце поховання: м. Київ, Совське кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 11, ряд 4, місце 24.

Медаль Захиснику Вітчизни

Указом Президента України № 257/2015 від 8 травня 2015 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку", нагороджений медаллю «Захиснику Вітчизни».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 319/2017 від 12 жовтня 2017 року, "за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов'язків", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Герой України

Указом Президента України № 877/2019 від 3 грудня 2019 року, "за героїзм і особисту мужність, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

5 серпня 2020 року на будівлі Кінологічного навчального центру в м. Великі Мости (Львівська область) відкрито меморіальну дошку.

31 травня 2021 року на фасаді Харківської ЗОШ №153, де навчався С.Каплунов, відкрито меморіальну дошку.