Карпа Тарас Степанович ("Пегас")

Карпа Тарас Степанович

Дата та місце народження: 17 лютого 1989 р., с. Лужки, Жовківський район, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 30 липня 2014 р. (помер від поранень).

Звання: Капітан.

Посада: Командир групи.

Підрозділ: 3-й окремий полк спеціального призначення.

Обставини загибелі: Потрапив в полон 29 липня 2014 р. під час виконання бойового завдання в складі розвідгрупи з рятування пілотів збитих літаків СУ-25 (04 "синій" та 33 "синій") в с. Латишеве, Шахтарський район, Донецька область. Тарас отримав поранення і був доставлений до лікарні м. Сніжне, де від отриманих поранень помер. Похований на міському кладовищі м. Сніжне. Ексгумований місією "Евакуація 200" ("Чорний тюльпан") у 2015 р. Впізнаний за експертизою ДНК. Під час бою де Тарас отримав поранення загинули підполковник С. Лисенко, капітан К. Андреєнко, старшина А. Шершень, старшина О. Глобенко, сержант А. Бузуляк, старший солдат Л. Панков, старший солдат Р. Рикалов, старший солдат Я. Шимчик та старший солдат С. Гришин.

Військова операція: Евакуація пілотів з-під Сніжного.

Сімейний стан: Залишились дружина та син.

Місце поховання: м. Кропивницький, Рівнянське кладовище, Алея Слави (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 9, місце 8.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 366/2015 від 27 червня 2015 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

У 2010 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного за спеціальністю «Бойове застосування та управління діями підрозділів військової розвідки та спеціального призначення».

На честь Тараса Карпи названо вулицю у м. Кіровограді (колишня назва «вулиця Тимірязєва»).