Карпенко Олександр Григорович

Карпенко Олександр Григорович

Дата та місце народження: 10 травня 1977 р., с. Радалівка, Глобинський район, Полтавська область.

Дата та місце загибелі: 28 серпня 2014 р., с. Войкове, Старобешівський район, Донецька область (47°40'13.7"N 38°09'14.0"E).

Звання: Молодший сержант.

Посада: Старший водій.

Підрозділ: 92-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Загинув приблизно о 4-00 28-го серпня 2014 р. на дорозі поміж селами Новозар'ївка та Войкове. Був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, яка мала деблокувати війська, що опинились в Іловайському котлі. Група спочатку була обстріляна російською артилерією, а потім диверсійно-розвідувальними загонами супротивника. Загинув разом з Романцовим І.С., Бризгайло С.В., Безщотним Ю.В., Лепетюхою В.В., Деребченко А.В., Чорним С.С., Батраченко Р.В. та Бутиріним А.В. 16 вересня 2014 р. тіло Карпенка О.Г. було ексгумовано та привезено до Запоріжжя пошуковцями Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан"). Упізнаний за експертизою ДНК. Похований 18 березня 2015 р.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилися дружина, син і дочка.

Місце поховання: с. Запсілля, Кременчуцький район, Полтавська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 21.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

від Кравченко Олександра Полтавщина пам'ятає
від Полтавського обласного ТЦК та СП