Лаговський Віктор Анатолійович

Лаговський Віктор Анатолійович

Дата та місце народження: 30 липня 1964 р., м. Житомир.

Дата та місце загибелі: 13 лютого 2015 р., сел. Жовтневий, м. Дебальцеве, Донецька область.

Звання: Молодший сержант міліції.

Посада: Міліціонер.

Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення ''Артемівськ''.

Обставини загибелі: Зник безвісти 13 лютого 2015 р. попавши під обстріл під час виконання бойового завдання по вивозу поранених з РОП "Мойша" (м. Дебальцеве). Упізнаний за експертизою ДНК у квітні 2015 р. Разом з Віктором загинули молодший сержант міліції Д. Стрілець, молодший сержант міліції С. Карпо, молодший сержант міліції В. Домченко (БПСМОП "Львів"), молодший сержант міліції І. Лехмінко (БПСМОП "Львів"), солдат С. Іволга (17 ОТБр), старший лейтенант Д. Каморніков (17 ОТБр) та старший солдат О. Павлюк (17 ОТБр). Сержант Р. Голік (40 ОМпБ) вважається зниклим безвісти.

Стасовський Юрій: "Першим йшов наш танк "Болівар", наступна - наша БМП-1 "Йожик" потім БРДМ, танк з "Артемівська" замикав колону. Почали рух, "Болівар" відпрацював в тунель під ростовською трасою, чеше з НСВТ двори. Тут перед ним за двісті метрів виїздить вантажівка з сепарастами. В гарматі якраз ОФС заряджений. Постріл, від автомобіля тільки клоччя полетіло, сепари потім казали, що 14 вбитих одним вибухом було. Але бронетехніка не прикрита піхотою легка здобич в місті. Вороги з стрілецької зброї вели дуже інтенсивний вогонь, до того ж з відстані 30-50 метрів. На броні танку, БМП та БРДМ сидів десант, почали працювати у відповідь, але зразу ж загинули міліціонери з батальйону "Артемівськ" Стрелець Дмитро Анатолійович, Лаговський Віктор Анатолійович, Карпо Сергій Едуардович, з батальйону "Львів" Лехмінко Ігор Ігорович, Домченко Владислав Анатолійович. Отримав поранення Юрій Горбачов. Ворожі гранатометники та міномет починають працювати по колоні. Першим підбивають "Болівара". Ворожа міна потрапила по кормі, вивела з ладу двигун. Тільки танк заглох, почали стріляти гранатометники. Екіпаж встиг вискочити з танку, пересіли на нашу БМП-1. Біля колодязя колона звернула вліво, до траси. По ній зразу ж почали працювати гранатомети. Декілька пострілів пройшло поряд, потім влучання одне, друге. Танкістів зверху скинуло зразу, загинули командир "Болівара" Каморніков Денис Миколайович та солдат Іволга Сергій Олексійович. Беха продовжує рух, але вже, горить, в ній починає вибухати боєкомплект. Коли танк з "Артемівська" проїздив біля неї в БМП вже підірвало башту і з неї валив густий чорний дим. В ній загинув оператор-навідник Олег Павлюк, Руслан Голік, поранило Бєлікова і вдруге поранило Горба Юрія. Він з Олексієм Бєліковим пішки вийшли до нашого блокпоста. Звідти їх відвезли на Хрест та разом з іншими пораненими спробували вивезти в Артемівськ. Але по дорозі вантажівка потрапила під обстріл і змушена була повернутись. Тоді вони пішки продовжили шлях і вийшли в Луганське, звідки їх евакуювали в госпіталь"

Сімейний стан: Залишилися дружина і двоє синів.

Місце поховання: м. Житомир, Смолянське військове кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 7, місце 15.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

З вдячністю за мирне небо! Пам'ятаємо. Героям слава!
Ірина Томляк від імені 11 класу ЗОШ №10

Напередодні Дня пам`яті захисників України, які загинули за незалежність, суверенітет і терироріальну цілісність нашої держави учні Ємільчинського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 вшанували пам`ять колишніх учнів нашого закладу Макарчука Юрія, Лаговського Віктора, Сагана Сергія та поклали квіти до меморіальних дошок. Школярі відвідали захід-реквієм в Ємільчинському краєзнавчому музеї та подякували Наталії Макарчук, мамі Юрія, який віддав життя за Україну.