Лавренчук Віктор Іванович

Лавренчук Віктор Іванович

Дата та місце народження: 7 жовтня 1986 р., м. Дьйор, Угорщина.

Дата та місце загибелі: 8 грудня 2014 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Старший навідник.

Підрозділ: 1-а окрема танкова бригада.

Обставини загибелі: Загинув 8 грудня 2014 року під час артилерійського обстрілу у районі селища Піски (Донецький аеропорт) Ясинуватського району Донецької області. Разом з Віктором загинули сержант В. Бойко та солдат В. Носенко. Під час цього обстрілу також загинули бійці 81-ї окремої аеромобільної бригади: солдат А. Ременюк, старший солдат С. Чоп та старшина М. Петрученко.

Сімейний стан: Залишилась дружина та син.

Місце поховання: с. Рудівка, Прилуцький район, Чернігівська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 10, місце 2.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

від земляків

Здобув вищу освіту, з 2004 по 2006 рік проходив службу у Військово-морських силах ЗСУ. Був ідейним націоналістом, у 2013 році вступив до ВО «Свобода», член Прилуцької міської організації. Був активними учасником Революції Гідності з перших її днів. Призваний у першу хвилю мобілізації, з червня перебував у зоні АТО, обороняв Луганський аеропорт, брав участь у бойових діях під Луганськом, був поранений. Коли мінометну батарею відправили у Піски, Віктор перервав відпустку та поїхав на передову до побратимів. В серпні Віктор розповів в інтерв'ю про себе та про бойовий шлях своєї батареї.