Чоп Сергій Миколайович

Чоп Сергій Миколайович

Дата та місце народження: 30 грудня 1968 р., м. Біла Церква, Київська область.

Дата та місце загибелі: 8 грудня 2014 р., с. Піски, Ясинуватський район, Донецька область.

Звання: Старший солдат.

Посада: Стрілець-зенітник.

Підрозділ: 81-а окрема аеромобільна бригада (90-й окремий аеромобільний батальйон).

Обставини загибелі: Загинув в день 8 грудня 2014 р. під час обстрілу російськими бойовиками селища Піски під Донецьком. Разом з Сергієм загинули старшина М. Петрученко та солдат А. Ременюк. Під час цього обстрілу також загинули бійці 1-ї окремої танкової бригади: старший солдат В. Лавренчук, солдат В. Носенко та сержант В. Бойко.

Сімейний стан: Залишилися мати, дружина, син та донька.

Місце поховання: м. Біла Церква, Київська область, кладовище "Сухий Яр", алея Слави (фото надгробку: ) .

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 10, місце 6.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно).

Згідно з рішенням сесії Білоцерківської міської ради № 1530 від 20 серпня 2015 року та рішенням сесії Білоцерківської міської ради № 225 від 8 вересня 2016 року за визначні заслуги перед територіальною громадою міста Біла Церква, особисту мужність виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України присвоєно звання «Почесний громадянин міста Біла Церква».

від Лариси
Горить свіча і пам’яті сльоза
додолу з неї краплями стікає.
Земля ридає, плачуть небеса –
Героїв Україна пам’ятає..
від Лариси

Закінчив Білоцерківське ПТУ №15. Пройшов строкову військову службу у лавах Повітряно-десантних військ Радянської Армії, брав участь у бойових діях на території Республіки Афганістан. Потому працював на міському комбінаті хлібопродуктів та у охоронних структурах, був активистом організації ветеранів-десантників. Брав активну участь у подіях Революції Гідності на столичному Євромайдані. Після оголошення в Україні часткової мобілізації намагався, як доброволець, стати до лав 24-го батальйону територіальної оборони "Айдар" та 25-ї окремої аеромобільної бригади, але не склалося... Зрештою 24 серпня 2014 р. його було призвано за мобілізацією і направлено до 95-ї окремої аеромобільної бригади.

У Білоцерківському професійному ліцеї було відкрито меморіальну дошку на честь Героя.