Луговський Юрій Анатолійович («Баррет»)

Луговський Юрій Анатолійович

Дата та місце народження: 5 червня 1994 р., м. Червоноград, Львівська область.

Дата та місце загибелі: 9 березня 2018 р., с. Водяне, Волноваський район, Донецька область.

Звання: Сержант.

Посада: Старший інструктор (командир відділення).

Підрозділ: Окремий загін спеціального призначення ''Азов'', Східне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув 9 березня 2018 р. у снайперській дуелі в околицях с. Водяне на Приморському напрямку, отримавши кульове поранення в голову.

Сімейний стан: Залишились мати та сестра.

Місце поховання: м. Червоноград, Львівська область, Алея Героїв міського кладовища в с. Бендюга.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 10, ряд 7, місце 23.

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Нагороджений відзнакою МВС України — нагрудним знаком «За відзнаку в службі».

Нагороджений знаком МВС - медаллю «Захиснику Маріуполя».

Нагороджений відзнакою БО Фонд оборони країни «За оборону України».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 189/2018 від 27 червня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

19 квітня 2018 року посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин м. Червоноград».

від Побратимів

Юрій Луговський народився 5 червня 1994 року у місті Червонограді Львівської області. Змалку прислуговував у храмі. Закінчив Червоноградську загальноосвітню школу №9. Здобув спеціальність столяра, працював за фахом.

Перебував у лавах УНСО (до 2012 року — у Львівському осередку, потому перейшов до Червоноградського), навчав молодих хлопців військовій справі. Завжди проявляв активну проукраїнську позицію, був активним учасником Революції Гідності.

З початком російської збройної агресії проти України у червні 2014 року пішов добровольцем до батальйону спецпризначення НГУ «Донбас» уклавши контракт про проходження служби у військовому резерві, обіймав посаду стрільця 1-ї роти, мав позивний «Пром». Пройшов бої за Артемівськ, Попасну, Іловайськ.

У лютому 2015 року був прийнятий на військову службу за контрактом і переведений до окремого загону спеціального призначення «Азов» маріупольского полку оперативного призначення (в/ч 3057) Східного ОТО НГУ. Брав участь у боях за с. Широкино. Ефективно діяв на «нулі» по кілька місяців поспіль. В одному з боїв за Широкине у квітні 2015 року куля «Баррета» знищила бойовика-окупанта прямо під час зйомок пропагандистського сюжету російського телеканалу.

Загинув о 2.15 9 березня 2018 року поблизу села Водяного у Приазов'ї від кулі ворожого снайпера, під час дуелі снайперських пар.

10 березня з бійцем попрощався особовий склад полку «Азов» у гарнізоні в селі Урзуф. Під час звернення до присутніх командир полку зазначив, що 14 березня «Баррет» повинен був отримати нагороду до Дня добровольця - іменну вогнепальну зброю.