Лущик Микола Григорович

Лущик Микола Григорович

Дата та місце народження: 22 травня 1976 р., с. Тютюнниця, Корюківський район, Чернігівська область.

Дата та місце загибелі: 22 серпня 2014 р., смт Біле, Лутугинський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Навідник.

Підрозділ: 1-а окрема танкова бригада.

Обставини загибелі: Загинув 22 серпня 2014 р. внаслідок артилерійського обстрілу бойової позиції підрозділу в районі смт Біле, Лутугинський район, Луганська область. Разом з Миколою загинув солдат М. Андрейченко.

Сімейний стан: Залишилась мати і два брати.

Місце поховання: с. Тютюнниця, Корюківський район, Чернігівська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 6, місце 3.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 270/2015 від 15 травня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

від родини
від Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського
від родини від колег-лісівників

Після навчання у загальноосвітній школі рідного села 1994 р. закінчив Дігтярівське професійно-технічне училище № 32 (нині – Дігтярівський професійний аграрний ліцей) за спеціальністю «Тракторист, слюсар, водій». У 1994–1995 рр. пройшов строкову військову службу у лавах Збройних Сил України, з 2004 р. працював трактористом Брецького лісництва Державного підприємства «Корюківське лісове господарство» Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

У березні 2014 року призваний на військову службу за мобілізацією.

Зі спогадів командира екіпажа Володимира Клименка: "З Максимом я був знайомий з вересня 2013 року, коли він уклав контракт і розпочав службу. Був час, коли ми служили в різних ротах. Але влітку 2014 року, коли на Сході розпочалися активні бойові дії, я, Коля Лущик та Максим Андрейченко ввійшли до складу одного екіпажу. Хлопці були справжні професіонали.

Згодом отримали наказ про зміну позицій. Попереду село Леніно, згодом Григорівка, селище Біле і злощасні Зайці. У Зайцях створювали новий блокпост. Раптово розпочався обстріл з боку противника гарматами Д-30. Ми з Колею були в машині, Максим ззовні. Снаряд вцілив у машину. Микола загинув на місці, його розірвало. Я вискочив із машини і впав, отримав поранення в голову та руку, Максим – у ноги та серце, але залишався живим.

Нас підхопила піхота, яка стояла з нами на блокпосту. Надали першу медичну допомогу. Максу вкололи два уколи знеболювального, третій не кололи, боялися, що не витримає серце. Зупинили «Газель» та відправили до госпіталю, але на той час він змінив місце розташування, про що нас не повідомили завчасно. Максим не доїхав до нього, помер у мене на руках. Медики сказали, що хлопець отримав поранення, не сумісне з життям, помер внаслідок кровотечі.

4 грудня 2020 року на фасаді будівлі Брецького лісництва в Корюківці відкрито меморіальну дошку.

На честь загиблих воїнів 1-ї танкової Сіверської бригади в 2017 році в смт Гончарівське встановлений меморіальний знак.