Матвієць Роман Михайлович («Матвій»)

Матвієць Роман Михайлович

Дата та місце народження: 13 червня 1989 р., с. Хорошів, Білогірський район, Хмельницька область.

Дата та місце загибелі: 23 липня 2016 р., с. Новозванівка, Попаснянський район, Луганська область.

Звання: Старшина.

Посада: Заступник командира групи.

Підрозділ: 8-й окремий полк спеціального призначення.

Обставини загибелі: 08.20-08.25 23 липня 2016 року українські військові спостережного посту поблизу селища Новозванівка Попаснянського району виявили просування ДРГ противника і відкрили по них вогонь зі стрілецької зброї. Двох диверсантів було вбито та чотирьох поранено. Під час відступу ДРГ на свої позиції, ще четверо окупантів отримали поранення. Військовослужбовці нашого спостережного посту забрали тіла загиблих диверсантів на свій опорний пункт. При них воїни Сил АТО знайшли російську зброю, міни та боєприпаси. Прагнучи завадити діям наших військових, противник відкрив по них вогонь. Зокрема випустив 25 мін з мінометів 82 калібру та 55 - із 120 мм мінометів, здійснив 70 пострілів з АГС-17, 3 - з СПГ-9, задіяв зенітну установку, 122 мм самохідні установки, а пізніше й танк. Ворожі обстріли тривали з 8.40 до 13 години 50 хвилин. Внаслідок них загинув молодший сержант С. Шадських та отримали поранення четверо інших військовослужбовців. Близько 14.10 до спостережного посту Сил АТО вийшла ще одна ДРГ противника, яка налічувала до 20 чоловік. Наблизившись на відстань до 50 метрів, диверсанти застосували стрілецьку зброю. Українські воїни відкрили вогонь у відповідь, в результаті чого російських окупантів було зупинено і вони відійшли на свої позиції. За даними радіоперехоплення їхні втрати становили два загиблими та п’ять пораненими. Під загрозою артилерійського та мінометного вогню особовий склад спостережного посту відійшов на сусідній спостережний пост. Після припинення ворожого обстрілу близько 15.45 військовослужбовці ЗС України повернулись на попередню позицію. О 16.15 під час закріплення на спостережному посту та відновлення системи інженерних загороджень група наших військовослужбовців висунулась у вперед з метою недопущення раптового нападу противника, де вступила з ним у вогневий контакт. В результаті бою Роман загинув та 3 отримали поранення. Втрати противника становлять 5 осіб за даними радіоперехоплення.

Сімейний стан: Залишилися мати, дружина та син.

Місце поховання: с. Хорошів, Білогірський район, Хмельницька область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 8, ряд 7, місце 33.

Медаль За військову службу Україні

Указом Президента України № 1/2016 від 6 січня 2016 р., "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений медаллю "За військову службу Україні".

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 98/2018 від 6 квітня 2018 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов'язку", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 885/2019 від 5 грудня 2019 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

"Кадет" Вічна пам'ять!Ми тебе пам'ятаємо
Богачук Олена
Вічна пам'ять! Пам'ятаємо, сумуємо, любимо...
Спочивай з миром!Слава героям!!!
Валя