Мовчан Дмитро Васильович

Мовчан Дмитро Васильович

Дата та місце народження: 12 лютого 1978 р., с. Рокитне, Кременчуцький район, Полтавська область.

Дата та місце загибелі: 26 березня 2017 р., с. Малинівка, Слов'янський район, Донецька область.

Звання: Капітан.

Посада: Штурман-льотчик.

Підрозділ: 18-а окрема бригада армійської авіації.

Обставини загибелі: Загинув 26 березня 2017 р. в результаті авіакатастрофи військового гелікоптеру Мі-2, яка сталася біля с. Малинівка (Слов'янський район) Донецької області, в 13 км від аеродрому м. Краматорська. Разом з Дмитром загинули підполковник Є. Волошин, старший лейтенант Р. Кандул, полковник В. Мельник та полковник В. Калитич.

Сімейний стан: Залишились батьки і молодший брат.

Місце поховання: с. Рокитне, Кременчуцький район, Полтавська область.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 538/2016 від 2 грудня 2016 року, "за особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання військового обов’язку, та з нагоди Дня Збройних Сил України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 318/2017 від 11 жовтня 2017 року, "за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку ", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Закінчив Кременчуцький професійний ліцей №7 за професією верстатника. Але Дмитро мріяв про небо, тож 1996 року вступив до Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету, який закінчив у 1999 році. З листопада 2012-го служив за контрактом штурманом 16-ї вертолітної бригади в Бродах. Від початку бойових дій виконував завдання в зоні АТО, на вертольоті Мі-24. В 2014 його вертоліт підбили, йому тоді вдалося вижити. 2015 року перевівся в Полтаву до 18-ї бригади.