Панченко Едуард Андрійович

Панченко Едуард Андрійович

Дата та місце народження: 4 липня 1992 р., м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область.

Дата та місце загибелі: 8 лютого 2015 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Посада: Механік-водій.

Підрозділ: 93-я окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: Помер 8 лютого 2015 р. від отриманого 18 січня 2015 р. під час бойового зіткнення в районі аеропорту "Донецьк" важкого поранення. Під час бою 18 січня загинув майор М. Пресняков.

Книга "На щиті", 2 том: "Так було й цього завдання: Максим Пресняков рухався в першій машині, яка підірвалася на фугасі. За вибухом вступив ворожий гранатомет. Максим рвучко кинувся рятувати пораненого водія-механіка — 22-річного Едуарда Панченка, і йому таки вдалося витягнути його з кабіни БМП, а тоді «Артист» почав відстрілюватися. «Падай командир! Бо вб’є!» — кричав Едуард, який лежав поруч, уже не відчуваючи своїх ніг. Але замість того, аби рятувати своє життя і впасти, Максим сильно обійняв за плечі Едуарда й почав тягнути з епіцентру бою. Тієї ж миті впав ще один снаряд. Від його осколків і загинув «Артист». Бойовики, вочевидь, прийняли обох за мертвих, і лише невдовзі побратими змогли забрати півживого Едуарда й тіло Максима. Машина з ними вилетіла до своїх — Едуард обіймав тіло командира, який його щойно врятував ціною власного життя. Едуарда відправили до лікарні, але довелося ампутувати ногу: до нього навідувалася вагітна дружина, тішилася, що чоловік вижив, і сподівалася на його одужання. Але поранення було надто важким, і за два тижні в шпиталі помер й Едуард."

Сімейний стан: Залишилася вагітна дружина.

Місце поховання: м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, алея слави Соцміського кладовища.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 6, ряд 9, місце 11.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Розпорядженням міського голови м. Кам’янське від 11.10.2016 р. нагороджений пам’ятною відзнакою міського голови – нагрудним знаком «Захисник України» (посмертно).

У Дніпродзержинську відкрили оновлений меморіал загиблим в АТО. Стелу відкрито у вересні 2015 року.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!