Підлубний Олександр Володимирович («Хруст»)

Підлубний Олександр Володимирович

Дата та місце народження: 5 жовтня 1987 р., м. Київ.

Дата та місце загибелі: 5 жовтня 2014 р., с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область.

Підрозділ: Добровольчий Український Корпус "Правий сектор".

Обставини загибелі: Загинув 5 жовтня 2014 р. під час спроби зайняти позиції північніше злітної смуги Донецького аеропорту в районі с. Спартак, Ясинуватський район, Донецька область. Разом з Олександром загинули Антон Кіреєв та молодший сержант Сергій Сідлецький.

Валерій Логінов, офіцер 4-ї роти 95-ї окремої аеромобільної бригади з позивним «Аскольд»: "У той день загинув Сергій Сідлецький, а Сергій Блюд отримав важке поранення. Перший БТР відірвався метрів на двісті. Він ішов як передовий дозор. Позаду тягнулися ще два БТРи з десантом і два танки з роти «Адама». Перший БТР потрапив у засідку, коли проходив «зеленку». Це було місце, ідеальне для засідки. Безпосередньо з боку «зеленки», ближче до злітної смуги, була низина, прикрита від прямої атаки. А ліворуч від дороги було ще гірше – озеро і болото. Вузько, і з обох сторін «зеленка». Це було настільки передбачувано. Але, не знаю чому, вони туди пішли: чи то вирішили понадіятися «на авось», а чи було бажання швидше виконати задачу…

Словом, перший БТР вискакує наперед і одразу потрапляє під шквальний вогонь. Було зроблено близько 6-7 пострілів із РПГ. Один постріл пробиває бортову броню і кумулятивний струмінь б'є в груди Сергію Сідлецькому. Вибухом скидає з броні трьох хлопців з «Правого сектору». Один з них дивом уцілів – під прикриттям сутінків він скотився на інший бік дороги і вийшов живим, повернувся.

Двоє інших хлопців були поранені і потрапили в полон. Про їхню долю ми не знали півтора місяці, поки одна із розвідгруп спецназу не натрапила на їхні тіла. Їх було жорстоко закатовано і вбито. У обох ноги і руки за спиною були зв’язані дротом. Одного задушили, а іншого спалили живцем – ось із ким ми воюємо…"

Сімейний стан: Залишилася дружина, син та донька.

Місце поховання: м. Київ, Лісове кладовище (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 2, місце 30.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 373/2017 від 17 листопада 2017 року, "за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений відзнакою ДУК ПС «Бойовий Хрест Корпусу» (посмертно).

Підлубний Олександр Володимирович народився в Києві 5 жовтня 1987 року. У 1993 році був зарахований до першого класу ЗНЗ № 147. Олександр дуже любив спорт, чудово грав у футбол, захоплювався туризмом, був працьовитим, співчутливим, доброзичливим хлопцем.

Після закінчення 11 класу Олександр вступив до Національного університету біоресурсів і природокористування України, який закінчив у 2011 році, отримавши спеціальність «Механізація сільського господарства». За розподілом залишився працювати в рідному університеті.

У лютому 2013 року Олександр вступив до лав бійців самооборони Майдану, а з травня 2014 року – командував розвідувальною групою 5 окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу. За 6 місяців перебування в зоні АТО Олександр неодноразово брав участь у виконанні бойових завдань, захищав Донецький аеропорт.

27 квітня 2016 року на вхідній групі загальноосвітнього навчального закладу № 147 Деснянського району (просп. Лісовий, 17-В) відкрили меморіальну дошку учаснику АТО, випускнику школи Олександру Володимировичу Підлубному.