Беца Ігор Миколайович

Беца Ігор Миколайович

Дата та місце народження: 7 січня 1978 р., с. Видинів, Снятинський район, Івано-Франківська область.

Дата та місце загибелі: 24 серпня 2014 р., с. Многопілля, Амвросіївський район, Донецька область (47°51'34.7"N 38°13'32.1"E).

Звання: Старший лейтенант.

Посада: Командир взводу.

Підрозділ: 51-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: 24 серпня 2014 р. по позиціям українських мінометників в районі с. Многопілля, Амвросіївський район, Донецька область було завдано потужного удару, в результаті якого було влучання в вантажний автомобіль ГАЗ-66, в якому знаходилися артилерійські боєприпаси. Командир мінометної батареї 3-го батальйону 51-ї ОМБр капітан Шилік Анатолій Вікторович надав наказ бійцям гасити палаючу вантажівку і під час цієї спроби загасити полумя вантажівка вибухнула. Разом з Ігорем загинули капітан Шилік Анатолій Вікторович, молодший сержант Брик Дмитро Юрійович, солдат Павляшик Микола Анатолійович, солдат Данилевич Роман Миколайович, солдат Мостика Андрій В'ячеславович та солдат Момотюк Дмитро Володимирович.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишились батьки та дружина.

Місце поховання: с. Видинів, Снятинський район, Івано-Франківська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 9, місце 3.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Батьки: Батько - Беца Микола Дмитрович, 15 грудня 1940 року народження. Місце народження - Польща, село Луг. Народився в багатодітній сім'ї, яка була депортована до України в 1946 році. Закінчив Чернівецький технікум залізньодорожнього транспорту та все життя пропрацював на різних посадах в Чернівецькому локомотивному ДЕПО. Одружився у 1967 році з жителькою села Видинів Стефанчук Марією Василівною. У 2000 році вийшов на заслужений відпочинок. На даний час займається веденням домашнього господарства. Мати - Беца Марія Василівна, 10 червня 1945 року народження. Місце народження - Україна, село Видинів. Закінчила Чернівецький будівельний технікум та все своє життя пропрацювала майстром виробництва на цегельному заводі села Прутівка. У 2000 році вийшла на заслужений відпочинок. На даний час займається веденням домашнього господарства.


Сім'я І.М.Беци. Зліва на право Батько Беца М.Д., мати Беца М.В., бабуся Стефанчук О.В., старший брат Беца В.М., Беца І.М.
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Беца Ігор Миколайович - вчитель фізики та математики Видинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів. Народився в світле свято всіх християн - Різдво Христове,7 січня 1978 року, в селі Видинові Снятинського району Івано-Франківської області, в сім'ї Марії та Миколи Беців. Був другою дитиною в сім'ї, де вже підростав старший син Василь, якому на той час йшов дев'ятий рік. З дитинства хлопчик був жвавим, допитливим, кмітливим і життєрадісним хлопцем. Серед однолітків вирізнявся світлим розумом, невсипучою енергією, відмінним почуттям гумору. Був відмінником навчання, чудовим спортсменом, незмінним лідером колективу, душею товариства.


На Буковелі. Зима 2012 року.
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

З відзнакою закінчив Видинівську восьмирічну школу, а потім із золотою медаллю Снятинську середню школу імені Василя Стефаника. Активно займався спортом, зокрема був найкращим гравцем місцевої футбольної команди "Прут".

Після закінчення середньої школи у 1995 році вступив на фізичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, який успішно закінчив у 2000 році. Під час навчання в університеті двічі брав участь у міжнародному студентському турнірі з футболу в м. Амстердам.

З 1 грудня 1999 року працював вчителем фізики та математики у рідній Видинівській загальноосвітній школі. Був прекрасним фахівцем, вмілим вихователем дітей, взірцем для наслідування. Його любили та поважали школярі, батьки, колеги. Завжди привітний, ввічливий, тактовний, чуйний, інтелігентний, готовий прийти кожному на допомогу - таким запам'ятався Ігор Миколайович вчителям та учням.


Робота в педколективі рідної школи
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

У вересні 2001 року одружився з жителькою села Прутівка Григоращук Наталією Іванівною, 1980 року народження. З тих пір проживав в сім'ї своєї дружини в селі Прутівка.


Беца І.М. з дружиною Наталею.

Окрім основної роботи, Ігор Миколайович був чудовим тренером видинівської футбольної команди "Прут", яка впродовж чотирнадцяти сезонів була восьмиразовим чемпіоном району та семиразовим володарем Кубка Снятинського району з футболу. Команда "Прут", яку очолювали брати Василь та Ігор Беци с.Видинів протягом трьох років (2004, 2005 та 2009 років) успішно виступала за Івано-Франківську область на Всеукраїнських фінальних сільських спортивних іграх по футболу.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Для збільшення фотографії натисніть на неї!

11 квітня 2014 року був призваний в ряди Збройних Сил України. Воював у складі 51 механізованої бригади спочатку під Луганськом, а потім на Донеччині. Був командиром мінометного взводу 3-го механізованого батальйону 51 окремої механізованої бригади.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Загинув в ніч на 25 серпня 2014 року в бою за м.Іловайськ, поблизу смт Кутейникове Донецької області.

Похований в рідному селі Видинові 30 серпня 2014 року. Вічна пам'ять героєві!


Поминальна молитва на могилі І.М.Беци в с. Видинів
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

У вересня 2014 року учні та вчителі Видинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені Ігоря Миколайовича Беци здійснили сходження на найвищу вершину Карпат, гору Говерлу, присвячене пам'яті свого вчителя і колеги Ігоря Беци, який неодноразово бував тут зі своїми вихованцями.


Учні та вчителі Видинівської школи на Говерлі
Для збільшення фотографії натисніть на неї!


Відкриття пам'ятного знака І.М.Беці
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

31 жовтня 2014 р. ім'я Ігоря Миколайовича Беци присвоєно сільському стадіону с. Видинів.

23 листопада 2014 р. ім'я Ігоря Миколайовича Беци присвоєно Видинівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів Снятинського району Івано-Франківської області.