Соколенко Андрій Аполінарійович

Соколенко Андрій Аполінарійович

Дата та місце народження: 31 серпня 1973 р., м. Запоріжжя.

Дата та місце загибелі: 17 травня 2015 р., с. Троїцьке, Попаснянський район, Луганська область.

Звання: Полковник.

Посада: Заступник командира з тилу–начальник тилу.

Підрозділ: 2-а окрема Галицька бригада, Західне ОТО НГУ.

Обставини загибелі: Загинув 17 травня 2015 р. об 11:30 у результаті підриву на фугасі автомобіля УАЗ на ґрунтовій дорозі, що веде до села Троїцьке (Попаснянський район) Луганської області. У позашляховику військові і волонтери розвозили гуманітарну допомогу на передову. Разом з Андрієм загинули старший солдат І. Попіль, волонтери В. Боднар та Г. Євдокименко.

Сімейний стан: Залишилися батьки, старший брат, дружина та донька.

Місце поховання: м. Львів, Личаківське кладовище, поле почесних поховань № 76 (фото пам'ятника).

Медаль За Військову Службу Україні

Указом Президента України № 176/2015 від 25 березня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений медаллю «За Військову службу Україні».

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 365/2015 від 28 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 206/2019 від 9 травня 2019 року, "за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

Вічна Пам’ять!
Від військового колективу Національної академії Національної гвардії України