Солодовнік Євген Олегович

Солодовнік Євген Олегович

Дата та місце народження: 15 липня 1991 р., м. Барвінкове, Харківська область.

Дата та місце загибелі: 29 серпня 2014 р., с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область (47°45'03.3"N 38°06'17.3"E).

Звання: Солдат.

Посада: Механік-водій.

Підрозділ: 121-й окремий лінейно-вузловий полк зв'язку.

Обставини загибелі: Євген був разом з полковником Борисом Борисовичем Кифоренко. Вiн їхав на БТРі зв'язку пiд номером 004 перед уазиком полковника Кифоренка. Загинули вони разом 29 серпня 2014 р. під час виходу з оточення поблизу м. Іловайськ (с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область). БТР підбили. Євген та молодший сержант Юрковець Ігор Володимирович не змогли евакуюватись з БТР та згоріли у ньому. Коли 30-го серпня 2014 р. у цьому місці працювала група Червоного Хреста, вона змогла забрати лише тіло майора Губи Яківа Миколайовича, що встиг частково вистрибнути з підбитого БТР. Його тіло було на землі. БТР був розпеченим від вогню, а відтак підступитись до нього та відкрити не було ніякої змоги. Лише 12 вересня 2014 р. пошуковці Місії "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") витягнули з БТР-у рештки загиблих хлопців та привезли їх до моргу 4-ї міської лікарні м. Дніпропетровська. Упізнаний за тестами ДНК.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишились батьки.

Місце поховання: м. Барвінкове, Харківська область.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 7, місце 15.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 473/2015 від 13 серпня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

Евгению от семьи Губы - Панкратовых Дорогому и любимому сыночку от родителей от волонтеров Днепропетровска
від учасників АТО Барвінківщини от города Барвенково Жені від класного керівника
Галина Василівна Щолок
Справжньому другу і однокласнику від 11-А класу, випуск 2008 року від Олексія Зайця від прикордонників