Усенко Володимир Всеволодович ("Крайт")

Усенко Володимир Всеволодович

Дата та місце народження: 24 червня 1965 р., м. Харків.

Дата та місце загибелі: 28 серпня 2014 р., с. Новокатеринівка, Старобешівський район, Донецька область.

Звання: Солдат.

Посада: Старший водій-гранатометник.

Підрозділ: 92-а окрема механізована бригада.

Обставини загибелі: У ніч з 27 на 28 серпня 2014 р. був у складі ротно-тактичної групи 92-ї окремої механізованої бригади, розстріляної диверсійно-розвідувальними групами та російською артилерією неподалік від с. Новозарівка. В останнє товариши по бригаді бачили В. В. Усенка наприкінці колони - де він надавав першу медичну допомогу пораненим. Загинув разом з військовослужбовцями 42-го батальйону територіальної оборони Мельничуком Є.А., Татомиром В.С. та Харченко М.Б. 28-го серпня 2014 р. у 400-х метрах східніше с. Новокатеринівка на полі, край лісопосадки, у результаті бойового зіткнення (перестрілки). Був знайдений пошуковою групою "Місія "Евакуація-200" ("Чорний тюльпан") 25 вересня 2014 р. Ідентифікований за експертизою ДНК. Похований 15 березня 2015 р.

Трохи пізніше посередині дороги поміж с. Новокатеринівка та с. Ленінське загинули інші бійці 42-го БТрО Ільгідінов Д.Ф., Лифар А.П., Пісьменний І.Л. та Кириєнко Ю.В..

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Місце поховання: м. Харків, міське кладовище № 18 (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 3, ряд 5, місце 24.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 436/2015 від 17 липня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

У м. Харків перевулок Соціалістичний перейменовано на честь Володимира.