Шевченко Ілля Геннадійович

Шевченко Ілля Геннадійович

Дата та місце народження: 17 серпня 1994 р., м. Дніпропетровськ.

Дата та місце загибелі: 20 січня 2015 р. (помер від поранень).

Звання: Солдат.

Посада: Механік.

Підрозділ: 25-а окрема повітряно-десантна бригада.

Обставини загибелі: Під час бойових дій в районі аеропорту Донецька Ілля разом із сімома десантниками потрапив під мінометний обстріл російських збройних формувань. Від тяжкого осколкового поранення у потилицю отриманого 20 січня 2015 р., помер у лікарні міста Красногорівка.

Сімейний стан: Залишились батьки та сестра.

Місце поховання: м. Дніпропетровськ, Краснопільське кладовище (фото надгробку:   ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 5, ряд 9, місце 24.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 311/2015 від 4 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

від 3 повітряно-десантного батальйона від морпєха 8 ПДР від 7 роти від КЕДДАЕУ
Йому було всього лиш двадцять рокiв
Герою, сину, брату, другу !
Тепер за ним душа болить,
Про нього завжди будуть пам'ятати!
Не зрадив вiн не друзiв не батькiв,
- мене сестру, вiн на руках носив,
i не вспiв вiн пiд вiнець пiти,
i дiточок багато вiн хотiв,
хотiв вiн офiцером бути,
хотiв весiлля люд на сто!!
вiн воював iз ворогами,i в цей зимивий , п'ятий день -його не стало..
хоча боровся за життя--я знаю!

від сестри
від 7-мої роти


1-а рота. Амвросіївка. Донецька область. 31 травня 2014 р.
Верхній ряд . Зліва направо: Анатолій Кайсін, Андрій Болтушенко (загинув), Антон Камінський (загинув), Ігор Федько, Антон Жуков (загинув), Володимир Коваленко (поранений), Сергій, Ілля Шевченко.
Нижній ряд . Зліва направо: Вадим Шалюк, Олександр Чернолаз (поранений), Юрій Йовик, Володимир Градиський (загинув).
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

Ірина, сестра: "Народився в місті Дніпропетровську 17 серпня 1994 р. Навчався в СШ № 8. Після закінчення 9ти класів вступив до КЕДДАЕУ. По закінченню технікуму 2013 р. Ілля збирався підписати контракт з модельним агентством, бо займався спортом, не мав шкідливих звичок та мав підтягнуте, накачене тіло. У липні поїхав в військомат забрати приписний квиток, де зустрівся з майором, той в свою чергу умовив (бачачи добру спортивну фізичну форму Іллі) піти на контракт в армію, інакше за те, що довго не зявлявся у військомат буде судова справа. Ілля підписав контракт на службу у ПДВ у 25ту бригаду, де 4 вересня 2013 р. вже дав присягу. З вересня 2013 по грудень 2013 йшла звичайна армійська підготовка, з січня 2014 року - взвод відправили до Києва, де вже йшов майдан, але поїзд не доїхав, і хлопці через ліси і поля повернулися в частину.

У лютому 2014 р. взвод відправляють в Шахтарськ, під Іловайськ в зону АТО , в кінці червня Ілля повертається в частину (пробувши в зоні АТО 4 місяці), місяць хлопці в частині приводили в порядок техніку. В кінці липня вони знову їдуть в зону АТО, через три місяці повертаються, в жовтні 2014 р.

Ілля починає будувати плани на найближчий рік 2015. Збирає гроші на весілля з нареченою Євгенією, яке повинне було відбутися в вересні 2015 р., в цей же час збирає документи на вступ до Одеського військового училища (документи були зібрані і запит вже Ілля відправив в Одеське військове училище, нині ліцей).

Новий рік 2015 Ілля зустрічає з родиною: мама- Шевченко Олена Олександрівна, тато - Шевченко Геннадій Михайлович і наречена Євгенія. 2 січня 2015 р. їде на міську новорічну ялинку з сім'єю - мама, Євгенія, старша сестра Ірина з чоловіком і племінник Євген. Після збереться вся родина на різдвяні свята. Це були останні зустрічі з Іллею. 14 січня 2015 року Іллю знов відправляють в зону АТО...

21 січня 2015 р. прішла в родину страшна звістка і горе, що 20 січня вранці машина Іллі потрапила під обстріл і Ілля в комі, ввечері 20.01.2015 не приходячи до тями Ілля помер від отриманих осколками ран в потилицю.

P. S. Ілля знав, що сестра вагітна, але так і не встиг дізнатися, що повинен був стати для плімінниці хрещеним батьком.


Для збільшення фотографії натисніть на неї!