Гурняк Віктор Петрович («Олігарх»)

Гурняк Віктор Петрович

Дата та місце народження: 8 червня 1987 р., с. Городниця, Гусятинський район, Тернопільська область.

Дата та місце загибелі: 19 жовтня 2014 р., с. Сміле, Слов'яносербський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Кулеметник.

Підрозділ: 24-й окремий штурмовий батальйон "Айдар" (10-а окрема гірсько-штурмова бригада).

Обставини загибелі: Загинув 19 жовтня 2014 р. о 10:10 ранку від мінометного снаряду, коли під обстрілом вивозив поранених в бою за 32-й блокпост на «Бахмутці» в районі смт Фрунзе та села Сміле (Слов'яносербський район) Луганської області.

Сімейний стан: Залишилась дружина та 2-річна донька.

Місце поховання: м. Львів, Личаківське кладовище, поле № 83 (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 6, місце 31.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 838/2014 від 31 жовтня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

6 грудня 2014 р. Головна Пластова Булава (світовий провід Пласту) надала Віктору Бронзовий пластовий хрест "За геройський чин" (посмертно) за врятування життя десантникам під час бою за визволення 32 блокпосту у Луганській області.

Народний Герой України

Указом № 2 від 23 червня 2015 р. нагороджений відзнакою "Народний Герой України" (посмертно).

Згідно з розпорядженням голови Тернопільської обласної державної адміністрації, з нагоди відзначення Дня українського добровольця та за відмінне виконання службових обов’язків, самовідданість, професіоналізм та бездоганну військову дисципліну, нагороджений медаллю «За службу Україні» (посмертно).

Нагороджений відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції» (посмертно).

Нагороджений орденом "Лицарський хрест Добровольца" (посмертно).

Нагороджений орденом Хрестом “За заслуги у національно-визвольній боротьбі з утвердження Української Держави” (посмертно).

Нагороджений вищою громадською бойовою нагородою “Сталевий хрест непереможених” (посмертно).

30 листопада 2014 року Віктор Гурняк став лауреатом «Волонтерської премії» правозахисної ініціативи «Євромайдан SOS» у номінації «Людина світла» (посмертно).

18 серпня 2015 р. рішенням Тернопільської міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя» (посмертно).

Герой України

Указом Президента України № 450/2021 від 28 серпня 2021 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

від Андрія Музики від мами від батька Світла пам'ять та низький уклін...
від Галини

У 14 років вступив до «Пласту», був старшим пластуном. Навчався у Тернопільському національному технічному університеті. Був заступником з виховної роботи станичного та окружного проводу, керував інформаційною ділянкою в Тернопільському Пласті. Виховував юнацький гурток «Орли». Працював в газеті «20 Хвилин» та був редактором пластового часопису «Цвіт України». Очолював МГО «Фундація Регіональних Ініціатив» та був прес-секретарем партії «ПОРА» в Тернопільській області. Знявся у кліпі про УПА «Не кажучи нікому» гурту «Тартак» та фільмі «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941». Про творчу діяльність Віктора можна дізнатись з його інтерв'ю. Фотокореспондент, дизайнер, співпрацював із фотоагентством LUFA, інтернет-виданням Insider, іноформагентствами Reuters, УНІАН. Готував репортажі з зимового Євромайдану, залишив серію знімків з життя «Айдару». Як волонтер займався забезпеченням батальйону «Айдар», а з серпня став воїном-добровольцем у батальйон.

22 лютого 2019 року сесія Тернопільської міської ради прийняла рішення про присвоєння скверу поблизу площі Героїв Євромайдану назви «СКВЕР Волонтерів Пам‘яті Віктора Гурняка».