Дата: 6 червня 2014 р. Місце: с. Пришиб, Слов'янський район, Донецька область (49°01'43.2"N 37°38'13.2"E).

6 червня 2014 р. літак АН-30Б (бортовий номер "80 жовтий" (серійний номер 06-08), зі складу 15-ї бригади транспортної авіації ПС ЗСУ, яким керував підполковник К.В. Могилко, виконував розвідувальний польот в районі м. Слов’янськ (Донецька область). В екіпажі було вісім чоловік. О 17:02 на висоті 4050 метрів, яка вважається безпечною, в районі с. Миколаївка, Слов'янська міськрада, Донецька область (за даними сеператистів) літак підбила одна з двох ракет, випущених терористами з переносного зенітно-ракетного комплексу 9К333 «Верба».

Удар ракети прийшовся в правий двигун, почалася пожежа. З двигуна вогонь перекинувся на праве крило. Командир Костянтин Могилко відразу передав всю інформацію в штаб ВПС ЗСУ і наказав команді покинути повітряне судно. Сам же Могилко до останнього моменту намагався вирівняти літак, посадити його. Перед командою став вибір: або негайно покидати борт і тим самим направити літак на житлові квартали Слов’янська або докласти всіх зусиль задля відведення Ан-30Б від міста і можливо пожертвувати своїми життями. Льотчики вибрали другий варіант. Літак впав під кутом 80 градусів, північніше міста, поблизу села Пришиб Слов‘янського району.

В результаті катастрофи загинуло 5 членів екіпажу літака, а троє отримали поранення.

Владимир Жарко: «За розповіддю вцілілого члена екіпажу борта брату Павла Дришлюка, оператор загинув зразу від вибуху ЗРК, по наказу командира його тіло викинули на парашуті. Двох інших, молодших за віком членів екіпажу вдягали та викидали бортмеханік Павло Дришлюк, та механік Олексій Потапенко. Швидкість падіння була дуже велика, і товаришів їм приходилося буквально відривати і відштовхувати від літака... самим вже не було часу вдягати парашют ....Та й в планах цього не було – рятували втрьох літак...і посадили б його, але на висоті декілька десятків метрів перегоріло і відпало крило....Вічна Пам'ять загиблим за Україну...»

Список загиблих

1. Підполковник Могилко Костянтин Вікторович (командир)
2. Підполковник Камінський Сергій Васильович (оператор фотозйомки)
3. Майор Дришлюк Павло В'ячеславович (бортовий технік)
4. Прапорщик Момот Володимир Миколайович (повітряний радист)
5. Прапорщик Потапенко Олексій Володимирович (бортовий механік)

Вічного польоту...
Низький уклін за ваш подвиг.
Тримайте небо, а ми пам'ятатимемо вас на землі...
Анна Чернацкая

Как подбили Ан-30 над Славянском (відео зі сторони терористів)

06.06.14 Славянск Сбит самолет АН 30 (відео зі сторони терористів)

Ukraine: Watch plane getting hit and carry on flying over Slavyansk (відео зі сторони терористів)