Лазаренко Павло Миколайович

Лазаренко Павло Миколайович

Дата та місце народження: 11 січня 1974 р., м. Черкаси.

Дата та місце загибелі: 11 липня 2014 р., с. Зеленопілля, Свердловський район, Луганська область.

Звання: Солдат.

Посада: Патрульний-водій відділення інспекторів.

Підрозділ: Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів ДПСУ.

Обставини загибелі: 11 липня 2014 року під час обстрілу терористами базового табору прикордонників та підрозділів ЗСУ із РСЗВ БМ-21 “Град” у районі н. п. Зеленопілля солдат Лазаренко Павло Миколайович отримав осколкове поранення та разом з іншими пораненими був евакуйований з поля бою, але колона з пораненими, ймовірно, потрапила у засідку та була розбита. Близько 10 діб місце знаходження солдата Лазаренка було невідоме. Пізніше підрозділом ЗСУ в лісосмузі був знайдений труп невідомого чоловіка, на нозі якого під джгутом була записка з часом та датою його накладення та номером телефону старшини мобільної прикордонної застави. Військовослужбовці зателефонували за цим номером і встановили, що тіло загиблого – це солдат Лазаренко П. М. Разом з Павлом загинули генерал-майор І. Момот, сержант О. Глущак, солдат В. Штолцель та солдат Д. Сирбу.

Військова операція: Обстріл базового табору біля с. Зеленопілля.

Місце поховання: м. Черкаси.

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 1, місце 39.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 619/2014 від 26 липня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений Почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» (посмертно).

від Лесі Хлипавки

Останнім часом Павло Миколайович жив та працював у Іспанії, в містечку Сандроса, що поблизу Барселони. Із початком бойових дій на сході України повернувся на Батьківщину і добровільно вступив на військову службу до Навчального центру підготовки молодших спеціалистів Державної прикордонної служби.

21 вересня 2016 року на будівлі 1-ї міської гімназії м. Черкаси урочисто відкрито меморіальну дошку на честь випускника навчального закладу Павла Лазаренка.