Личак Микола Анатолійович

Личак Микола Анатолійович

Дата та місце народження: 26 січня 1964 р., смт Немішаєве, Бородянський район, Київська область.

Дата та місце загибелі: 27 липня 2014 р., м. Лутугине, Луганська область (48°24'34.9"N 39°13'14.7"E).

Звання: Солдат.

Посада: Стрілець.

Підрозділ: 24-й батальйон територіальної оборони ''Айдар''.

Обставини загибелі: Загинув 27 липня 2014 р. під час бою на залізно-дорожному переїзді в м. Лутугине, Луганська область. Разом з Миколою загинули підполковник С. Коврига, старший лейтенант І. Римар, старший сержант С. Шостак, старший солдат І. Куліш, солдат А. Алієв, солдат С. Менюк, солдат О. Квач, солдат М. Вербовий, солдат О. Давидчук, солдат В. Бойко, солдат І. Василаш та лейтенант М. Куценко.

Сімейний стан: Залишилося двоє синів.

Місце поховання: м. Ірпінь, Київська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 6, місце 7.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 365/2015 від 27 червня 2015 року, "за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений нагрудним знаком «За оборону Луганського аеропорту» (посмертно).

Царство небесне. Вічна пам'ять!
від Степаненко Ірини

У 1982 - 1984 рр. брав участь у бойових діях на території Республіки Афганістан у складі десантно-штурмової бригади 40-ї армії ЗС СРСР, був двічі поранений. 1986-го брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Служив у міліції (зокрема, у спецназі МВС), та в Управлінні державної охорони, потому працював начальником служби безпеки підприємства "Київ-млин". Брав активну участь у громадському житті, очолював Ірпенську міську організацію Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів). Активний учасник подій Революції Гідності у столиці України. Із початком бойових дій на Донбасі як волонтер організовував збирання та доставку матеріальної допомоги українським військовослужбовцям, які діяли на Луганщині. Після однієї з таких поїздок, під впливом побаченого залишився добровольцем у 24-му батальйоні територіальної оборони «Айдар».

15 лютого у Немішаівській ЗОШ № 1 за ініціативи Бородянської та Ірпінської організацій Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) відкрито меморіальну дошку пам’яті колишнього учня школи воїна-афганця Миколи Анатолійовича Личака, який загинув у зоні АТО, захищаючи суверенітет і незалежність України.