Петрищук Олександр Вікторович

Петрищук Олександр Вікторович

Дата та місце народження: 27 лютого 1987 р., м. Чернівці.

Дата та місце загибелі: 24 червня 2014 р., c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область (48°48'48.5"N 37°28'53.1"E).

Звання: Капітан (посмертно).

Посада:

Підрозділ: Центр спеціальних операцій ''А'' СБУ.

Обставини загибелі: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ ("63 жовтий"), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Олександром загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, підполковник І. Горбенко, старший прапорщик М. Шпак та підполковник В. Шкіра.

Військова операція: Звільнення Слов'янська.

Сімейний стан: Залишилися батьки та молодша сестра.

Місце поховання: м. Чернівці, Центральне кладовище, Алея Слави (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 27.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Рішенням Чернівецької міської ради нагороджений медаллю “На славу Чернівців” (посмертно).

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

від діючих співробітників підрозділу «А»
та ветеранів асоціації підрозділів «А» у Вінницькій області.
Ми пам'ятаємо...
Друзі
Герої не вмирають!
Від чернівчан
від СЗР України Низький уклін... З нагоди відкриття меморіальної дошки!
24 травня 2017 р.
Учні школи 27 м. Чернівці
Олександру - учневі школи №27
Герою - слава!
Ніколи не забудем!!!
від Педколективу школи № 27
від ветеранів ЦСО "А" З нагоди 610-ї річниці м. Чернівці, 6 жовтня 2018 р.
Світла пам'ять!
від вдячних чернівчан
Ти надто скоро відлетів...Подібне не могло й приснитись... Низький уклін..
від СА Завжди в пам'яті

У вересні 1994 року пішов до першого класу однієї з чернівецьких шкіл. У 1999-2002 роках навчався у художній школі. Олександр з малих років завжди хотів бути військовим, у молодших класах казав: "Моє покликання - захищати Батьківщину". Закінчивши 9 класів загальноосвітньої школи Олександр вступив до Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, який успішно закінчив у 2005 році. Олександр ціленаправлено продовжував іти до своєї мети і у 2006 році вступив до спеціального факультету Служби безпеки України Військового інституту телекомунікацій та інформатизації при Національному технічному університеті України «Київськийполітехнічний інститут». Із липня 2007 року О.В.Петрищук проходив військову службу в органах Служби безпеки України, а з 2011 - на оперативно-технічних посадах у Центрі спеціальних операцій боротьби зтероризмом, захисту учасників кримінального судочинства та працівників правоохоронних органів Служби безпеки України.

24 червня 2014 року поблизу м. Слов’янськ Донецької області, що на той час перебувало в зоні проведення антитерористичної операції, О.В.Петрищук у складі технічної групи після проведення спеціальних заходів з монтажу та налагодження телекомунікаційного обладнання і контролю перебував наборту гелікоптера МІ-8, який був обстріляний сепаратистами з ПЗРК. Ракета влучила у гвинтокрил. Усі, хто перебували на борту, у тому числі й Олександр загинули.

На вулицях Чернівців з’явились білборди з фотографіями та словами спомину про героїв антитерористичної операції.

Напередодні Дня Незалежності України 23 серпня 2019 року в Національній академії СБУ відкрито пам’ятну стелу загиблому співробітнику ЦСО «А» СБУ капітану Олександру Петрищуку.