Горбенко Ігор Ігорович

Горбенко Ігор Ігорович

Дата та місце народження: 13 січня 1983 р., м. Потсдам, Німеччина.

Дата та місце загибелі: 24 червня 2014 р., c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область (48°48'48.5"N 37°28'53.1"E).

Звання: Підполковник.

Посада: Офіцер зв'язку.

Підрозділ: Центр спеціальних операцій ''А'' СБУ.

Обставини загибелі: Загинув 24 червня 2014 р. близько 17:15 під Слов'янськом в районі c. Красноармійське, Слов'янський район, Донецька область у збитому військовому гелікоптері Мі-8МТ ("63 жовтий"), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО. Разом з Ігорем загинули підполковник А. Бєлкін, майор Р. Мазунов, майор Д. Шингур, старший солдат О. Волохов, старший солдат О. Кондаков, капітан О. Петрищук, старший прапорщик М. Шпак та підполковник В. Шкіра.

Військова операція: Звільнення Слов'янська.

Сімейний стан: Залишилась дружина та донька.

Місце поховання: смт. Гостомель, Ірпінська міська рада, Київська область (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 6, місце 26.

Орден Богдана Хмельницького III ступеня

Указом Президента України № 640/2014 від 8 серпня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно)

Нагороджений медаллю ВГО "Країна" "За визволення Слов'янська" (посмертно).

від діючих співробітників підрозділу «А»
та ветеранів асоціації підрозділів «А» у Вінницькій області.
Низький уклін...
від чернівчан
А. Белявцев
Слава Герою!
від Бойового Братерства України
від брата Ярослава від Віталія Сенича

8 грудня 2015 року на будівлі Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою було урочисто відкрито меморіальну дошку на честь шістьох полеглих у районі АТО випускників навчального закладу.

28 жовтня 2016 р. в Ніжинській гімназії №3 відбулась презентація книги Людмили Приходько «Серця опалені війною», яка присвячена пам’яті випускників гімназії, що загинули на Сході України.