Бойко Юрій Миколайович («Немо»)

Бойко Юрій Миколайович

Дата та місце народження: 7 січня 1971 р., м. Ульяновка, Кіровоградська область.

Дата та місце загибелі: 10 серпня 2014 р., с. Полтавське, Амвросіївський район, Донецька область (47°53'11.4"N 38°13'17.1"E).

Звання: Полковник.

Посада: Начальник відділу управління бойової та спеціальної підготовки (куратор резервного батальйону "Донбас").

Підрозділ: Головне управління НГУ.

Обставини загибелі: Як повідомив командир батальйону майор резерву Семен Семенченко, група з 15 бійців, у складі якої перебував Немо, рухаючись попереду колони, виявила на мосту, через який пролягав шлях з Іловайська, ознаки мінування – підозрілі дроти. Гвардійцям вдалося запобігти підриву моста, але вони потрапили під обстріл із великокаліберних снайперських гвинтівок і кулеметів. Під час бою диверсанти були відкинуті, але полковник Юрій Бойко, підполковник резерву Юрій Літвінський і старший солдат резерву Роман Мотичак полягли, ціною свого життя забезпечивши просування батальйону та врятувавши десятки товаришів.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилася дружина та донька.

Місце поховання: м. Київ, кладовище у Пущі-Водиці (фото надгробку:  ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 10, місце 23.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Від товаришів по службі на Подолі
Вічна Пам’ять!
Від військового колективу Національної академії Національної гвардії України

Закінчивши вже після розпаду Радянського Союзу Пермське вище військове командно-тилове училище внутрішніх військ МВС Росіїйської Федерації, Юрій проходив військову службу у внутрішніх військах МВС України, обіймав посади командира взводу й роти, заступника начальника штабу й заступника командира військової частини, згодом продовжив службу в Головному управлінні ВВ МВС України та Головному управлінні НГУ.

У червні 2014 р. полковник Бойко був призначений куратором резервного батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас», за традицією підрозділу він отримав особистий позивний – «Немо». Вирушивши в район АТО разом із «Донбасом», Юрій Миколайович понад місяць брав активну участь у бойових діях зі звільнення від терористів населених пунктів Донеччини, зокрема, 10 серпня 2014 р. знову пішов у бій разом із резервістами, які проводили розвідку боєм на підступах до м. Іловайська. «Донбасівцям» вдалося ввірватись у місто, знищивши понад 30 бойовиків, проте через загрозу оточення їм довелося повертатися на вихідні позиції.


Полковник Бойко на церемонії поховання свого начальника - генерал-майора Сергія Кульчицького
Для збільшення фотографії натисніть на неї!

"Іловайськ. Вічна пам'ять Героям."
(Відеокліп, створений однополчанами на пісню "Покидаю" групи "АйСіQ").