Дрьомін Андрій Сергійович («Світляк»)

Дрьомін Андрій Сергійович

Дата та місце народження: 3 січня 1982 р., с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область.

Дата та місце загибелі: 10 серпня 2014 р., с. Третяки, Іловайська міська рада, Донецька область (47°54'03.5"N 38°13'38.5"E).

Звання: Рядовий міліції.

Посада: Міліціонер.

Підрозділ: Батальйон патрульної служби міліції особливого призначення "Азов" ГУ МВС України в Київській області.

Обставини загибелі: Загинув 10 серпня 2014 р. у бою під Іловайськом (Донецька область) в районі с. Третяки, Іловайська міська рада, Донецька область. Андрій отримав п'ять куль, дві з них витримав шолом, але інші виявилися смертельними. Разом з Андрієм загинув Микола Березовий. 22 вересня 2014 р. від поранень отриманих під час цього бою помер Роман Сокуренко.

Військова операція: Бої за м. Іловайськ.

Сімейний стан: Залишилися батьки.

Місце поховання: с. Великий Глибочок, Тернопільський район, Тернопільська область (фото надгробку:   ).

Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 2, ряд 1, місце 34.

Орден За мужність III ступеня

Указом Президента України № 651/2014 від 14 серпня 2014 р., "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України", нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Нагороджений медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (посмертно).

Нагороджений знаком МВС - медаллю «Захиснику Маріуполя» (посмертно).

Нагороджений "Іловайським Хрестом" (посмертно).

18 серпня 2015 р. рішенням Тернопільської міської ради присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя» (посмертно).

від Андрія Музики

Зі спогад учасника того бою:

Побратим якому "Береза" кинувся допомагати - це Андрій Дрьомін ("Світляк"), поранення якого було смертельним (я бачив як в нього за декілька хвилин побіліло обличчя, іншими пострілами не так добивали "Світляка", як намагались поцілити в нас, коли ми його витягували). Я кинув Миколі індивідуальну аптечку, і він лежачи на боку, за Дрьоміним, намагався заліпити йому поранення, десь в районі шиї (добре я не роздивився). Коли саме поранили Миколу - я не бачив, бо десь в той момент прикривав лівий фланг. А коли перезаряджався, то почув як він сказав в радіостанцію, що "Береза трьохсотий! Поранення в ногу". І тоді ж я бачив, як він лежачи за Дрьоміним, намагається сав собі закрутити пов'язку на стегні. Тоді все виглядало, наче поранення там в нього не значне, бо він ще якось наче відмахнувся, щоб хлопці не підходили. Але з рештою виявилося, що в нього було наскрізь поранення стегна в районі паха, пробоєм внутрішньої яремної вени, кулею калібром не менше 7,62. Він фактично ще на місці стік кров'ю, але коли ми тягнули спочатку Дрьоміна, а потім Березового під шаленим вогнем, то не звернули увагу ні на стан "Берези", ні на його рану. Ми не оцінили степінь небезпеки його поранення. Обстріл був такий, що коли ми тягнули Дрьоміна-Світляка, то куля влучила магазин на його розрузці, і декілька набоїв в тому магазині вистрілили біля наших рук. До речі, Дрьоміна підстрелили, бо він був гранатометником, і ніс з собою РПГ. А Микола Березовий взагалі не мав іти з нами, а як чотовий, керувати боєм зі сторони. Та коли побачив, що частина чоти (в тому числі і його заступник), не наважидись піти у відкрите поле за БМП, яке постійно ломалося, то пішов сам за нами по соняшниковому полі. Але він не повинен був цього робити.

Ми затягнули спочатку Дрьоміна, а потім "Березу" , де найактивнішим був Роман Сокуренко, який вискочив для того щоб їх подати нам аж на лінію вогню. Щойно Береза був за БМП, як Сокуренко (Сокіл) прозвітував по радіостанції, що "Береза поранений, не млже керувати боєм". По радіостанції запитали, хто буде керувати - і Сокуренко взяв секундну паузу, а потім сказав "Я!". Його перепили позивний, і він позначився "Сокіл". Тоді йому дали наказ зібрати зброю, і відходити назад. До цього ми тримали бій як могли, під шаленим вогнем ворога, що навіть доводилось залазити в БМП, щоб не повідстрілювали ноги всім, а нас було 8 "Автоботів", як називали чоту Березового, і два "Шахтарця", один з яких теж отримав пораненя, але його долю не знаю.

Отримавши наказ, я пригнувся і майже не відриваючись від землі потягнувся за гранатометом Дрьоміна. В цей час лівий фланг не прикривався з нашого боку, і я чув як в мене над головою пройшло декілька автоматних черг ворога. А Роман Сокуренко з ліва від мене (до БМП і головної лінії фронту ми були з ним спинами), будучи надзвичайно відважним, і шустрим, майже привстав і кинувся на декілька кроків назад за БМП, на відкрите місце, щоб ще щось підібрати, і в цей момент його скосила куля. Оскільки Роман Сокуренко впав назад, я чогось подумав тоді, що він отримав кулю в спину, яка прилетіла з права від БМП (якщо дивитися на лінію фронту). І ми думали, що це був теж снайпер як у випадку Дрьоміна і Березового. Проте відвідуючи Сокуренка в Київському шпиталі, від його мами дізнався, що куля зайшла йому з переду, і її калібр 5,45. Більше того, одна така ж куля потрапила йому в грудну частину броніка. Тобто, скоріше всього, це була одна з тих черг, яка пройшла в мене над головою, коли я майже по пластунські витягував РПГ Дрьоміна. І це був або АК, або РПК калібру 5,45, а не снайпер.

Коли впав Сокуренко, до нас під шаленим обстрілом прилетіли на неброньованому цивільному джипі два розвідники з санітаром. Таким чином вони прикрили своїм автомобілем нам правий фланг, і допомогли грузити поранених. Найбільш героїчно себе поводив розвідник "Карась", який не лише під вогнем допомагав нам загружати Сокуренка, і надав йому першу допомогу, але й залишився практично в голому полі з кулеметом, щоб прикрити наш відхід. Відходили ми ще під більшим вогнем, бо на той час терористи знищили "Утьос", який прикривав нас з броньовоного КАМАЗа, якого в Азові називають "Пряник".

Вже коли геть вийшли з бою, я дізнався, що "Береза двохсотий", і то не міг в це повірити, поки не побачив його тіло...


Фото Андрія Музики

У школі № 4 м. Нововолинськ встановлено вже 3 меморіальні дошки за загиблими бійцями, які навчалися саме у цьому навчальному закладі.